1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Прашања околу диетите

Дискусија во форумот 'Специјална исхрана' започната од Baronessa, 29 февруари 2012.

 1. Lovely*-*

  Lovely*-* Староседелец

  Зачленет на:
  27 мај 2012
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  163
  Имам дома Орбитрек ама незнам дали се слабее стварно од тоа :(
   
 2. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Ако си го користиш редовно , и си упорна тогаш да. Нормално и со храната да си регулираш ќе има резултати. Ама ако вежбаш а јадеш све и свашта од брза храна до газирани пијалоци во голема количина џабе е.

  Резултати веднаш нема да забележиш..ама со тек на време и тоа како ќе ти се зајакне и телото и ќе скинеш колограми.

  Јас да имав дома би вежбала секој ден по 1 саат ако ми дозвлува времето па и повеќе.
   
  На True_Blood и Lovely*-* им се допаѓа ова.
 3. Lovely*-*

  Lovely*-* Староседелец

  Зачленет на:
  27 мај 2012
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  163
  Oleri Фала многу за советот!!!
  Но не ти е многу 1 саат :eek
  Јас најмногу 30 минути рекорт :| а иначе кога ќе ме натераат домасниве по 10 - 15 минути максимум (talk)
   
 4. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Нема на што уживај(happy)

  Па од првин е многу...ама после некое време нема ни да приметиш како летнал тој 1 саат. Немора од одма да се исфорсираш 1 саат, прво ете нека биде 20 мин..па самата кондиција ќе ти покаже да си накачиш. Мене искрено првите 5-10 мин ми се најтешки...после немам гајле. Само биди си упорна и ќе видиш дека резултатите ќе бидат неизбежни. Стависи слушалки на уши ...некоја таква фитнес музика... или па некое филмче пред тебе и немаш гајле.
  Поздравчеее:*
   
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Пушти си некое филмче или музика и да трепнеш ќе ти помине 1 час.
   
 6. Teresa

  Teresa Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 јануари 2016
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  5
  во чај да ставам шеќер има повеќе калории или мед? знам дека медот е поздрав ама не знам со калориите како е..
   
 7. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,315
  Допаѓања:
  2,998
  Stavaj stevia, prirodna e , i najmalku kalorii ima. Medot e sekogas podobar od sheker.
   
 8. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,315
  Допаѓања:
  2,998
  Ne meshaj ovoshje i zelencuk vo eden obrok. Namesto edno jajce stavi dve( ke te zasiti poveke), Patlidganot zameni go so zelena salata(pomalku kalorii ima i povkusna e vo zima), vnesi bela riba vo obrokot, i pileshko belo meso(ne meshaj razlicni vrsti na meso na eden obrok), jadi brokula (250 gr) antioksidans, zabrzuva metabolizam, ovesni snegulki do 4 lazici supeni na obrok tie bez nisto vo niv, bez zasladuvaci(zolti od kam market),ne pij voda pola cas pred i po obrok. Vnesuvaj voda 3 litri dnevno i zelen caj. Garantirano uspevas. Bidi uporna. Shetaj po 5 km na den , brzo odenje.
  P.S Mnogu kasno odgovoriv , no se nadevam nekomu ke mu pomogne ....
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  125
  Зошто се случува, по завршувањето на некоја диета, да се вратат килограмите? Освен ако не продолжиме со стариот начин на исхрана. Не можеме доживотно да бидеме на диета.
   

Сподели: