1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Прашања и помош околу мобилни телефони

Дискусија во форумот 'Мобилни' започната од Gabriela, 19 февруари 2012.

 1. __Fenix__

  __Fenix__ Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,707
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Машки
  Сакам да прашам каква е процедурата за декодирање iphone 6 ,односно како функционира тоа и на кој начин се прави,што се е потребно за да се направи сето тоа,едноставно каков е начинот да се декодира,општо е тоа за сите телефони но во случајов конкретно за iphone 6 ?

  Благодариме :cool:
   
 2. existence

  existence Boolean Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,353
  Допаѓања:
  9,058
  Сакаш да направиш да прима картици од сите оператори или jailbreak?
  Првото е обично декодирање, се трга заштитата од операторот за други сим картици. Jailbreaking трга заштита од iOS да може да инсталираш надворешни апликации. Однеси во сервис сигурно ќе ти средат само објасни им што сакаш да направат.
   
 3. __Fenix__

  __Fenix__ Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,707
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Машки
  Да ,купен е од T-mobile,тоа знам да дека има заштита и се пробива истата за да во случајов ми функционира на one-vip,зборот ми беше што треба се за да се декодира односно што програма треба,дали може од дома тоа некако,како функционира сето тоа и што е потребно да имаш
   
 4. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  Пол:
  Машки
  Оди во т-мобиле и побарај да ти го отклучат, ќе ти дадат код за мрежа го пишуваш и тоа е тоа

  Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
   
  На __Fenix__ му/ѝ се допаѓа ова.
 5. __Fenix__

  __Fenix__ Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,707
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Машки
  Чекај телефонот е година дена стар,уште е под гаранција,во t-mobile туку така ќе ми дадат код и ќе ми отклучат за да јас ставам картица на вип ?
   
 6. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  Пол:
  Машки
  Пробај си , мене ми даоа.. ако го декодираш губиш гаранција. Доколку не ти дадат код однеси го во сервис кај што ти е гаранцијата за да ја задржиш.

  Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
   
  На __Fenix__ му/ѝ се допаѓа ова.
 7. littleprincess

  littleprincess Нов член

  Зачленет на:
  27 февруари 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj znae karakteristiki za ovoj telefon
  MOTO COVER STYLE CAP CHARC
   

Сподели: