Појавата наречена „сељак“

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Уште на почеток да е јасно, не селанец, туку сељак. Разликата е огромна!

Барем кај нас ваквите појави се непресушни и може да се ринат со багер.
Што е она што една личност поседува за да го добие овој почесен епитет?
Како истата појава изгледа? Како се однесува?

Се сеќавам на една појава на плоштад пред некои 4 години. Беше некоја прослава чинам, но немаше толку народ.
Битно ние имавме среќа да налетаме на ултимејт фраерите: Неколку зејтин фаци, соберени во полукруг, гледаат накај нас и се кикотат цело време. Ко ќе видиш, еден од мускетарите инзвонредната смисла за хумор да ми ти ја демонстрирал преку пувеж парти саундс т.е. се фалеше колку гласни му биле аналните октави. Мастерпис.
Кога виде дека малолетни п**иња му обрнале внимание на талентот, си намести заводнички јебо осмех што со саати го вежбал дома пред огледало, и ни даде прекрасна информација (на дијалект морам за покретенски впечаток):
„Да видите ви како пичи у петак. Аљишта ќе ви ги одвее, голи пред мене ќе останете.“
Беше доста несигурен во изјавата, ама битно собра ташак да биде погласен за да се слушне, оти сигурно се надевал дека секое женско суштество ќе се импресионира и одма ќе му даде.
Сите околу се газеа од смеење, а Казанова беше неверојатно горд на своето достигнување.
Типот дали 20 години имаше, а веќе беше татко на сељаците.

Кои се најјаките појави и фрази кои досега вие сте имале чест да ги видите и/или слушнете?
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Како сељак се пушта на женска
kako-seljak-se-pusta-na-zenska-povekje.jpg
Сигурни сме дека ги знаете финтите за пуштање на девојка од типот – дали татко ти е терориста што ти си ваква бомба и слични на ова. Ова се неколку...

...додатоци како сељак се пушта на девојка во диско:
- Твоите веѓи ме потсетуваат на ластовичка во лет...толку ти се споени..
- Дали има некаде во близина аеродром? Не, не, не си авион од женска, главата ти е како кулата за контрола на летање, само неа ја гледам.
- Дали татко ти е терориста?
- Оф леле ќе замараш сега така? Ќе ми кажеш дека сум бомба?
- Ма не, туку смрдиш како талибанка, би било добро да се избањаш за промена.
- Татко ти сигурно е лопов!
- Од леле, сега ќе замараш дека ме украл од златара...
- Ма не, ми личиш на ќерка на политичар.
- Љубица викаш а? Епа убаво, и прабаба ми се викала Љубица...
- Ти мора да си се симнала од Карпатите, одамна не сум видел така румена и јадра женска. Гарант си научила да тераш овци пред да научиш да читаш.
- Еј женска, да бев три кила потежок, ќе имав поголеми цицки од тебе.
Извор
Мене ми се смешни, јас не користам сарказам, само се подсмевам на гестовите.:giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo, Dee Dee and parvati

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
-Веруваш ли у љубов на прв поглед или да се вратам уште еднаш?

Кај мене у град сељачишта има не со багер, со петнаесет багери да риниш нема да ги истребиш. Најјако е што мислат дека се којзнае што фаци и мислат дека ако направат некоја „јака“ смеа сите женски ќе можат да ги легнат. Седи бееее. Џуџиња со двоцифрено IQ (ама втората цифра е децимала).
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Како сељак се пушта на девојка во диско:
- Дали има некаде во близина аеродром?
Не, не, не си авион од женска, главата ти е како кулата за контрола на летање, само неа ја гледам.

- Дали татко ти е терориста?
- Оф леле ќе замараш сега така? Ќе ми кажеш дека сум бомба?
- Ма не, туку смрдиш како талибанка, би било добро да се избањаш за промена.
ца...

- Еј женска, да бев три кила потежок, ќе имав поголеми цицки од тебе.
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo, Dee Dee and parvati

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
коса- стил и облик на косата на охридски. Односно во конкретниот случај мрсна, несредена, секое влакно своја политика.
има и појака...се вика тетратка:giggleпа и плус мрсна