1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Постојат ли вампири?

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од FallenAngel, 12 февруари 2013.

 1. Succubus

  Succubus Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 февруари 2012
  Мислења:
  561
  Допаѓања:
  835
  Пол:
  Женски
  Како не постојат?! Вие сите не знаевте дека јас и |o$y(|-|0$0(|@l сме вампири?! :eek
  Срамота.
   
  На $3Я3|\||)&p&†Y му/ѝ се допаѓа ова.
 2. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,655
  Допаѓања:
  3,859
  Пол:
  Машки
  Don't do this .... (worried)
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1,407
  Пол:
  Женски
  Постоеле порано кој немало струја, а сега дека имамо благодарејќи на Никола Тесла , сега више не постоја.
  Е вака ми објасни баба ми кој бев мала и кој ми се уврте страв од дракуле вампири и др такви слични чуда.
  Супер а? Има некако логика ако размислите :):)
   
  На Succubus му/ѝ се допаѓа ова.
 4. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,822
  Допаѓања:
  6,506
  Пол:
  Машки
  Во тие селата Српски кај шо ги виделе вампирите, 100% сум сигурен дека можат да се најдат природно свежи психоделични печурки. Од трева и други полесни дроги нема шанси да видиш вампири, ама од трип- можит и да помислиш дека песните Елтон Џон ги напишал и посветил специјално за тебе.
   
  На LittleButterfly и Succubus им се допаѓа ова.
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,071
  Допаѓања:
  7,000
  Истово го викаше еден мој професор, за духови. Темница + крцање на таван + сенки од надвор низ прозор = измислено страшно чудовиште.

  Језда мислам дека постоеле ментални луѓе, ѕверови, кои можеби правеле разни ритуали. Пиеле крв, искачале само навечер, имале страшен поглед и изглед. Луѓето се плашеле и измислувале приказни.
   
  На JaMi и Oleri им се допаѓа ова.
 6. Marchisio

  Marchisio Староседелец

  Зачленет на:
  4 јуни 2012
  Мислења:
  513
  Допаѓања:
  901
  Пол:
  Машки
  јас сум најголем вампир пијам крв
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 7. warr

  warr Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  187
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Машки
  [​IMG]
  [​IMG]
  ПОСТОЈАТ! Deborah Ann Woll ми е жив доказ :sram(inlove)
   
  На JaMi и Arkantos им се допаѓа ова.
 8. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,368
  Допаѓања:
  1,870
  Да, јас сум вампир
  :facepalm2
   
  На Marchisio и $3Я3|\||)&p&†Y им се допаѓа ова.
 9. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  853
  Допаѓања:
  977
  од вампиризмот ми е привлечно само она ''Влад'' ..у ла ла ..Noroc !
   
 10. Ана-Каренина

  Ана-Каренина Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  996
  Допаѓања:
  1,749
  Пол:
  Женски
  Постојат.
  Е сега имат една теорија според која човеков на сликава е оригинален вампир.
  [​IMG]

  Исто така имат доста серии инспирирани од вистински приказни со вампири, ама не знам според нив како настанале вампирите, јас верувам во оваа теорија. За страшни не се страшни посебно ако имаат фаци како овој на сликава.:giggle
   
  На Luckky и Just Perfect им се допаѓа ова.

Сподели: