Постојат ли вампири?

Sofija...

Истакнат Член
23 ноември 2012
256
358
363
28
Тетка ми има кажано дека кога била мала останала кај тетка и да ја чува а она млаа вдовица и вели дека никогаш не би стапнала во нејзината куќа бидејки.. вечерта каде требало она да преспие кај неа и било кошмар . не можела уоште да заспие излегна на прозор и видела како висок во црно облечен ја траскал портата со сета сила и м у светеле очите.. а исто така им се има десено со татко и и коњот навечер да го пречекаат татко ми нели нејзин брат, се вракал касно, тоа пред да се преселат во Скопје .. коњот на едно место така се здрвил не сакал ни да мрдне и тетка ми приметила дека му светат цвени очите и му рекла на дедо ми нели татко и брзо да бегаат бидејки има нешто чудно во него ..она вели дека тоа е истото човечиште што го приметила низ прозорот коа била кајтетка и .. Јер да е не лигично чудово да од човек да се преобрази у коњ ..незнам али коа ми кажуваше се ежев.. а искрено од моја гледнна страна ..верувам и во овие паранормални суштества;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: mountian

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Таа е вампирка бре.
Ех да беше вампирка во вистинска смисла на зборот - надвор од камерите.
Жими се’, ќе и’ го навртев вратот, и ќе речев „ЦИЦАЈ!“ :)
Ако умирам од Вампир, бар да умрам од таква убавина :)
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Ги има, ги има, посебно навечер аууу па тоа страшна работаа...(facepalm)
Ооооо луѓенца затоа ќе станеме ретка врста на светов, оти мозочињата за туршија си ги чува(те)
Толку плитки мозочиња што секаква непојмливост може да им биде сервирана, страшно што сеуште постојат луѓе кои не знаат да диференцираат некои работи, што е реалност а што е илузија..затоа после и ретко кој живее во реалноста, физички можеби да, психички хипотетички само..
не е ни битно ова целово филозофирање мое кога во секое време може да ми дојде некој вампир од над мене па заминав јабана и јас и постов.
Ајт чаос ионака и самата не знам што пишав.