1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Постои ли задгробен живот?

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од Natenceto, 21 април 2012.

 1. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  299
  Допаѓања:
  335
  Пол:
  Машки
  Беше у контекст со недоволната испитаност на мозокот.Дека енергијата во телото што наводно не можеме да ја контролираме всушстност може да се контролира.
   
 2. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  629
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  Не постојат,тоа се бабини деветини,сите одиме на исто место тоа е под земја закопани
   
 3. rikica01

  rikica01 Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Машки
  Ако размислиме малце не значи дека постојат или не мора да значи дека не постојат рајот и пеколот само проблемот е што до ден денес немам сретнато некој, кој се врати да ни кажи ;)
   

Сподели: