Последната глупост што ја направив

Препознатлива

Истакнат Член
27 јуни 2012
119
94
328
Миев садови кај дечко ми и ми се скрши чашата несекајќи. И за среќа немаше никој во кујната тогаш, ја земав убаво чашата ја ставив во кесата со ѓубре и полека излегов надвор да ја фрлам во канта. За среќа никој не го виде тоа мое злобно дело :D
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Последно најново:
Денес бев кум на венчавка...арно ама слабо наспан и слабо трезен дури од вчерашната пијанка ме држеше, 300 глупости напрајв за време на ритуалите што се прават во црквата. Најепик беа моментите кога шмкрнав од чашата со вино шљљљљп шљљљљп шљљљљп на 3 пати (невестата и зетот се умреа од смеење) и кога сите беа сериозни додека попето пееше се видовме со старосфатот очи вочи дур ги држевме свеќите , и не знаев шо да му речам или да му напрам некој знак,и само се прекрстив (така ми дојде во моментот иако беше непогоден) така да овој позелена за смеење и одвај се воздржа да не прснит.
А најфацесто нешто е кога попот, јас, зетот, невестата и старосфатот вртевме околу една масичка и се поклонувавме према попот а тој накај нас, се разбира за време на соло пеењето на попот (демек секоја чест попе добар вокал си).... а тој возвраќа фала фала и се поклонува.:zelen
Ѕверски ден....ден за паметење.:D
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Правев романтика со свеќи и ко што течел восокот од свеќата, лом по тепих, ќебе.... :D
Еее бе Иџо...убиче те романтика (или во случајов ќе изгориш романтичен):zelen

Свеќите се симбол, колку е човек запален по девојка.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ipopovski

Препознатлива

Истакнат Член
27 јуни 2012
119
94
328
Кај мене во подрум немаше светло и бидејќи беше темница, а сакав да го земам точакот од подрум викам ајде со помош на мобилниот ќе светнам да видам колку толку што има пред мене. И идам полека и гледам од другата страна (бидејќи живеам во зграда делиме подруми со тие од другиот влез и имаме две врати кои водат кон подрумите една за нашиот влез, друга за другиот влез) вратата отворена беше али имаше некоја чудна светлина али не видов никакви луѓе. И одам накај подрум за среќа блиску ми е подрумот до вратата, го палам светлото што е во мојот подрум и баш кога сакав да ја отклучам вратата слушам гласови од другата страна на подрумот некој шепотеше и идеше полека. Кога се уплашив леле кога фатив да трчам кон мојот влез и слушам позади мене некој вика ене го бега или така нешто. И изглегов со трчање надвор кога гледам комшијата од втор влез трча накај мене и ми вика што правеше во подрумот, јас му викам па бегав се уплашив имаше некој во подрум и овој комшијава и жена му ми викаат па ние мислевме дека има некој во подрум некој крадец (дека се случува да имаме крадци во подрумите), поточно помислиле дека јас сум тој крадец па тргнале да ме фатат :D Смешки беше после тоа, барем сите комшии дознаа за ова :D
 

Foxboro

Староседелец
16 јуни 2012
716
1,479
693
Pripyat, Ukraine
.....прв час физика...и уште тоа прва смена...на една сеkси соученичка и ѕвони телефонот....а таа отиде до ВЦ.........ѕвони ѕвони а никој од нејзините другарки не сакаше да се јави........па јас се изнервирам и се јавувам на телефонот......векам АЛО......и тој од таму АЛО.........тој ,, Ми треба таа и таа.,,.......а јас таков целиот спремен за смешка му викам....ааааааааа Таа ли ти треба...моментално се ТУШИРА :rofl , ке и кажам да ти се јави подоцна..........само што го спуштив телефонот......кога опнав да се смеам .....вилицата ке ми испаднеше........
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

Badgirl

Староседелец
4 јануари 2013
1,477
3,258
1,133
29
Najubaviot grad ------> SKOPJE :D
Отидов во кујната да си земам сокче,и било отворено едно од боровинки,наполнив во чаша и се враќам во дневната,а лап топот се полнел а кабелот бил уплеткан и јас право на кабелот,и се сопнав кога станав и го видов тепихот:eek среќа што бев сама и имаше вениш па го исчистив :|:sram
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: smeker