1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Посета на гинеколог

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од Blueberry, 12 февруари 2012.

1. Ita

Ita Староседелец

Зачленет на:
    20 октомври 2012
    Мислења:
    1,991
    Допаѓања:
    2,021
    Некој добар гинеколог да не е приватен? :)

2. violetmoon

violetmoon Модератор Член на администрација

Зачленет на:
    11 декември 2012
    Мислења:
    2,254
    Допаѓања:
    5,356
    Oрдинација Кристела,д-р Парталовски работи со фонд,се наоѓа близу соборна .
    Ако те интересира подетално пиши ми у ПП.:)

На Црвена му/ѝ се допаѓа ова.
  3. FallenAngel

FallenAngel Истакнат Член

Зачленет на:
    5 декември 2012
    Мислења:
    598
    Допаѓања:
    395
    Па имав доста добро искуство. Маж е гинекологот. Малку имав срам. Но сега е ок. Прв пат бев оти менструалните денови не поминуваа и после 12 дена. Ми рече дека од премногу стрес на работа се случува тоа. После го сменив оти некако гледаше набрзина да ме мавне и на моите прашања се смешкаше. Сега сум кај жена гинеколог и навистина е супер.

4. diva orhideja

diva orhideja Член со 30 казнени поени

Зачленет на:
    26 февруари 2014
    Мислења:
    2,198
    Допаѓања:
    1,741
    Државни гинеколози нема веќе,сите се приватни но имаат договор со фондот,така да ти си го бираш за матичен гинеколог.одиш кај него со здравствена картичка(електронската и старата книшка),Упат не ти треба,а ако има потреба за испитувања на пр.лабораторија,патофиза идр.гинеколот ти дава упат каде треба.Државна клиника -гинекологија и гинек.во чаир прегледуваат со упат од матичен гинеколог.Значи бараш гинеколог кој има склучено договор со фондот за осигурување.Систина,ремедика се приватни и ке ти наплатат 1оо %,кај нив не треба кничка.Несакам да рекламирам сега некој посебен гинеколог,но гледај да ти е блиску за одење,или кажи каде живееш па да ти препорачам некој во близина ако знам.

5. beauty1989

beauty1989 Нов член

Зачленет на:
    16 јули 2014
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Dali vagitoriite neo-penotran forte moze da se koristat za vreme ne menstruaciju?

6. JaMi

JaMi Модератор Член на администрација

Зачленет на:
    22 февруари 2012
    Мислења:
    6,295
    Допаѓања:
    14,328
    Па и нека биде реклама,многу е битно да се најде добар гинеколог специјалист.
    Јас бев кај Кокорманов сеа си одам кај Черепналкова и сум презадоволна од неа. (Не дека Кокорманов не е стручњак,но ете сакав да сменам малку,да се консултирам и со друг гинеколог)

7. Брида

Брида Полноправен Член

Зачленет на:
    9 февруари 2016
    Мислења:
    39
    Допаѓања:
    31
    Два пати годишно... ПАП тест еднаш годишно... И за секоја невообичаена појава, консултација по телефон ... :)

8. incule

incule Истакнат Член

Зачленет на:
    5 јануари 2015
    Мислења:
    476
    Допаѓања:
    60
    За да видам преку крв дали сум бремена колку треба да платам? И освен преку крв како друго може??

Сподели: