Помлади или постари партнери?

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Млади зошто имаат коса и поиздржливи се, попалави. Помалите веруваат во вистинска љубов.
Кај немаат коса постарите туку и проблематични се.
Со паметот тука се од 18-30 исто ниво на интелегенција. Постарите многу се скршени зошто некоја јако ги зафркнала, па имаат изговори и се плашат да се приврзат.
Младо само никако старо :zelen(star).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
123
79
1,038
34
Постари затоа што се поиздржливи, имаат пари, имаат фамилија па нема да ме замараат со женидба....

Млади зошто имаат коса и поиздржливи се, попалави. Помалите веруваат во вистинска љубов.
Кај немаат коса постарите туку и проблематични се.
Со паметот тука се од 18-30 исто ниво на интелегенција. Постарите многу се скршени зошто некоја јако ги зафркнала, па имаат изговори и се плашат да се приврзат.
Младо само никако старо :zelen(star).
Ако знаеш некој млад а издржлив и притоа да има барем југо да не ме влечка по втобуси слободно прати го кај мене
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Постари затоа што се поиздржливи, имаат пари, имаат фамилија па нема да ме замараат со женидба....


Ако знаеш некој млад а издржлив и притоа да има барем југо да не ме влечка по втобуси слободно прати го кај мене

Хахах зошто југо има и млади со добри автомобили, само среќа треба да имаш. Ете како за тебе и број ако треба :zelen(star).
 

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
123
79
1,038
34
Хахах зошто југо има и млади со добри автомобили, само среќа треба да имаш. Ете како за тебе и број ако треба :zelen(star).
Неќе гром во коприва или уште една подбра народна, нече пара поштеног човека.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Неќе гром во коприва или уште една подбра народна, нече пара поштеног човека.

Имам јас мотокултиватор, наследство од предок, само треба да се смени свеќица и нема гајле...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
@Neverna Mala ти многу амбициозна тука по мислењава,еве јас сум средовечен човек и немам југо,па ако си толку јака да се пратам кај тебе и да видиме дали си жена-девојка со ''мадиња'' или си тролче како 50% тука ако ти е таква мислата и нели си го почитуваш збороот ?? :cool:
 

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
123
79
1,038
34
@Neverna Mala ти многу амбициозна тука по мислењава,еве јас сум средовечен човек и немам југо,па ако си толку јака да се пратам кај тебе и да видиме дали си жена-девојка со ''мадиња'' или си тролче како 50% тука ако ти е таква мислата и нели си го почитуваш збороот ?? :cool:
Значи никој тука нечини само ти си добар? Не знам што виде тука амбициозно, тоа што се нашаливме со ѕвездичка?
Не знам зошто имам потреба после секој мој пост да ме смараш или со коментирање или со лични пораки, зошто едноставно не си ја гледаш својата работа?
Твојата фрустрација кон жените дошла до таму што те подвоила како личност па наместо да кажеш да дојдам, велиш да се пратам кај тебе, има двајца од тебе па да можеш да се пратиш?
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Добро не мора се нервираш,нема потреба,некој зборови кој се метафорички кажани не знаци дека те смара некој или јас сум добар,јас не сум добар и не се сметам за таков како прво,како второ никој не спомна звездичка или месечинка,а како трето само ти имаш напишано ако не се лажам дека бараш некој дали како на шала дали вистински јас незнам и врз основа на тоа го напишав ова погоре,незнам што се навреди кога самата побара и јас во метафоричка смисла прашав дали си сериозна или не.
 

malecka

Староседелец
3 април 2013
66
40
1,028
Ја би за повозрасен партнер , но некако се на млади налетувам. Добро де,сум била со 2 постари од мене, се останато е помладо. Постојат и повозрасни мажи кои знаат да и угодат на жена ,но изгледа помладите повеќе се трудат и од прва успеваат кај мене. :^)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina