Полицијата наскоро на терен со нови возила

Статус
Затворена за нови мислења.

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
абе најубо точаци да му се дат, едно се еколошки , друго сите џандари се ко слоној дебели ке ослабат малку... ама онакви точаци да му се да со двајца шо се ....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheCat

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Кажи а:D... Кога ја гледаш странично во почетокот од напред како ајкула е :D
Да да ..Ептен е убаваа :) Кога некој ке ми речеше полиција прво ми текнуваше на крајслерите и сеа ке ги менувале. А и забавно е да се возиш во нив...Се на се ништо не им фали :mstickle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Maks

Maks

Староседелец
Само 2 автомобилски компании учествувале на тендерот за набавка на нови полициски возила кој понудиле појачан дизел мотор како што беше еден од условите. Skoda i Seat ги понудиле следниве модели во варијанта на полициско возило (Моментално немам слики како би изгледале во полициската варијанта)
Најверојатно еден од овие 2 модели
ке биде следно возило кое ке го вози Мкд полиција после историските крајслери :)

Skoda Yeti
p0506268.jpg


Seat Altea
29_57_18---Seat-Altea_web.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Гласам за Шкодата не за друго оти е по бавна од алтеата... бар така мислам /...
 

Maks

Староседелец
Гласам за Шкодата не за друго оти е по бавна од алтеата... бар така мислам /...
Па нема врска кој модел ке биде еднаква јачина нудат и двете автомобилски компании кој ке бидат од 150 до 190 коњски сили доволни да стасаат и Bmw 730 бенз. (181кс) :)
 

Grim Reaper

Староседелец
14 февруари 2012
326
338
1,063
Here and there
Па нема врска кој модел ке биде еднаква јачина нудат и двете автомобилски компании кој ке бидат од 150 до 190 коњски сили доволни да стасаат и Bmw 730 бенз. (181кс) :)

Ако не грешам бенз. ти е скратеница за бензинец, BMW 730 има 258кс... нез колку ќе можат да го стигнат....
он топик: Па редно време беше да идат крајслерите у пензија, доста и беше влечење по улиците
 
Статус
Затворена за нови мислења.