Политички настани во Македонија

  • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

    Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
    - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
    - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
    - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

    Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

    Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
А ти запамти го датумот за донесување на помилување на криминалци со еден нетолку одамна друг. Ако така почнуваш со ниски удари. Мислам мизерија. Од 20 хулигани, од една „мочла“ се обидуваш да осудиш 2000-3000 маса на луѓе.
Па кажи ми ти мене зошто таа попишуља што се топори пред безбедносните сили и таа маса луѓе не излегоа пред Албанците во Бутел и таму да продаваат сила...ама серковци се тие, немаат муда, подлизурковски струмички настроени...будала народ сме ние што се тепаме и караме еден со друг.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Интересен поим е овој `безбедносни сили` (party) малку бесмислен али ајде...и НКВД и Гестапо и Штази сето тоа биле бездедносни сили...
Моментот е што пак цајканите штитат криминалци, овој пат помилувани и официјализирани како такви.
Најдобро би било да ги распуштат и укинат, нема никаква корист од нив.
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Дали македонците сакаат (не)правна држава по цена на нивната лична слобода.
Јас сакам апсолутна лична слобода, без држава!!!
Не ми треба друг да ме чува, да ме храни, да ми обезбедува убав живот... да го злоупотребува мојот труд, да ми ги краде плодовите стекнати од мојот труд, да ми ги ограничува и да ми наплатува за природните ресурси кои подеднакво им припаѓаат на сите, да ми ја ограничува слободата, интелегенцијата и потенцијалот со изговор дека сето тоа е за мое добро, да ме лаже и со ефтини трикови да ме наведува да си го нарушам квалитетот на животот, за да можат тие добро да ја изиграат улогата на мои спсители ... не сакам да сум број на ничија ранг листа, не сакам да сум марионета, не сакам да сум роб, не сакам да сум жртва!!!
Секој оној кој донесува одлука која влијае на други луѓе, а притоа не побарал согласнот, за мене е зло!
Никој нема право да одлучува наместо мене, наместо тебе, наместо сите нас...
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Интересен поим е овој `безбедносни сили` (party) малку бесмислен али ајде...и НКВД и Гестапо и Штази сето тоа биле бездедносни сили...
Моментот е што пак цајканите штитат криминалци, овој пат помилувани и официјализирани како такви.
Најдобро би било да ги распуштат и укинат, нема никаква корист од нив.
Дали ти ова озбилно го кажа, да се распуууууштааатт??(facepalm):frantic
Мигрантине што висат онаму на граница Ќе те частат со вакво немислење..божееееее(facepalm)
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Јас сакам апсолутна лична слобода, без држава!!!
Не ми треба друг да ме чува, да ме храни, да ми обезбедува убав живот... да го злоупотребува мојот труд, да ми ги краде плодовите стекнати од мојот труд, да ми ги ограничува и да ми наплатува за природните ресурси кои подеднакво им припаѓаат на сите, да ми ја ограничува слободата, интелегенцијата и потенцијалот со изговор дека сето тоа е за мое добро, да ме лаже и со ефтини трикови да ме наведува да си го нарушам квалитетот на животот, за да можат тие добро да ја изиграат улогата на мои спсители ... не сакам да сум број на ничија ранг листа, не сакам да сум марионета, не сакам да сум роб, не сакам да сум жртва!!!
Секој оној кој донесува одлука која влијае на други луѓе, а притоа не побарал согласнот, за мене е зло!
Никој нема право да одлучува наместо мене, наместо тебе, наместо сите нас...
Дали знаеш само колку аеросолни вакцини беа фрлени врз човештвото, дали не праша некој дали сакаме или нејќеме??
Знаеш ли дека постоеле некои капсули, сега незнам точно како се викаа, одамна го читав некаде, кои делуваат на мислењето на луѓето, на психата, кои не отупуваат и не прават послушници и потоа лесни е да се манипулира со таков народ.
така да душо моја, не можеме ни да сонуваме за апсолутна лична слобода на планета која има тешки психопати.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Дали ти ова озбилно го кажа, да се распуууууштааатт??(facepalm):frantic
Мигрантине што висат онаму на граница Ќе те частат со вакво немислење..божееееее(facepalm)

Мигрантите се обидуваат да стигнат во западна европа во никој случај не застануваат во хунзистан. Тие не се никаква закана за рајата. Нека одат на запад и нека прават што ќе прават, и онака треба малку да се размрда тамошната раја.
Од друга страна физичка заштита на банда криминални манијаци кои секојдневно крадат и убиваат овде е нешто кое не е потребно никому. За заштита на имот повеќе вреди една СКС него чета цајкани.
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Мигрантите се обидуваат да стигнат во западна европа во никој случај не застануваат во хунзистан. Тие не се никаква закана за рајата. Нека одат на запад и нека прават што ќе прават, и онака треба малку да се размрда тамошната раја.
Од друга страна физичка заштита на банда криминални манијаци кои секојдневно крадат и убиваат овде е нешто кое не е потребно никому. За заштита на имот повеќе вреди една СКС него чета цајкани.
Убаво, нека одат на запад и да прават што сакаат...а додека стигнат до таму нека не ебат, крадат и нека серат кај ке подзастанат.(извини на речников мој никаков). Таа огромна бегалска криза е долгогодишен план, да се направат судири помегу исламот и христијанството и во Европа да постои само една единствена религија.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Убаво, нека одат на запад и да прават што сакаат...а додека стигнат до таму нека не ебат, крадат и нека серат кај ке подзастанат.(извини на речников мој никаков). Таа огромна бегалска криза е долгогодишен план, да се направат судири помегу исламот и христијанството и во Европа да постои само една единствена религија.
:rofl:rofl:rofl
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Убаво, нека одат на запад и да прават што сакаат...а додека стигнат до таму нека не ебат, крадат и нека серат кај ке подзастанат.(извини на речников мој никаков). Таа огромна бегалска криза е долгогодишен план, да се направат судири помегу исламот и христијанството и во Европа да постои само една единствена религија.

Колку пати ве изебале, покрале и усрале мигрантите до сега? Има нешто или само параноја?
Од друга страна властите на држаата неколку пати беа во извештаите на разни меѓународни организации кои се бават со откривање на оф шор ситуации, во една имаше пет милијарди долари, во друга во швајцарија преку 300 милиони, а сега тука е и Панама...настрана најмалку 20.000 excess deaths од 1991-2016 и ова е само конзервативна процена. Само Скопје-2014 чини над 700 милиони евра, лично не верувам дека маржата им е испод 10%, гледајќи ја алчноста можеби повеќе накај 20%...корупција, непотизам, некадарност и неписменост....и сето тоа брането од страна на полицијата а ако затреба тука е и армијата, да припука по рајата како во Романија или рандом друга диктаторска припиздина...

Шо знам, мене повеќе ми е страв од хунза него од мигрант...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin and malo