1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Погодуваме гатанки

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од TheFrisb, 3 март 2012.

 1. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
  Да :)
   
 2. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  446
  Што е тоа?Едно што се буте,две што висат? :D
   
 3. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,229
  Ај мојава гатанка кој ќе ја погоди :zelen

  Зад седум планини, седум реки
  и седум сметки неплатени
  живеат две гулапчиња
  на ист оператор претплатени.
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 4. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,860
  Не сум ја видел темава.
  Обетки и ѓердан.
   
 5. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Истакнат Член

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,126
  Цел здрвен во глата црвен ..шо е?
   
 6. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  730
  Допаѓања:
  121
  Тројца браќа се тркаат што е тоа
   
 7. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  446
  Ее,сега знам дека е чкорче од ќибрит:)
   
  #57 corki, 20 април 2017
  Последна промена: 20 април 2017
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 8. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  446
  Вероватно,кој прв ќе стаса!?:D
   
  #58 corki, 20 април 2017
  Последна промена: 20 април 2017
 9. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Истакнат Член

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,126
  :sreken
   
 10. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  607
  Допаѓања:
  337
  Саат:^)

  Ај, да не ми биде бадијала влегувањето тука, еве една гатанка, па погодувајте:showoff

  ПРЕД УПОТРЕБА Е СПУШТЕН И СУВ, ВО УПОТРЕБА Е КРЕНАТ И МОКАР А ПОСЛЕ УПОТРЕБА Е СПУШТЕН И ВЛАЖЕН;)
   

Сподели: