1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пишување на блогови

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Selma, 4 март 2012.

1. Outrider

Outrider A Witty Cat
    Член на администрација

Зачленет на:
    23 мај 2013
    Мислења:
    4,725
    Допаѓања:
    5,260
    Се прашувам за што станува збор на твојот блог... :zelen

На Makedonec, existence и Хептаграм XI им се допаѓа ова.
  2. Хептаграм XI

Хептаграм XI Староседелец

Зачленет на:
    26 мај 2013
    Мислења:
    1,570
    Допаѓања:
    817
    Искрено, има луѓе кои не знаат што теми обработува блогот - иако го посетиле неколку пати :)
    Што да правиш, судбини :)

3. MissChievous

MissChievous Ingenious

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,084
    Допаѓања:
    7,012
    Си напраив и јас на wordpress - https://xdreamsxromancexexcessx.wordpress.com/. Не знам дали ќе сменам theme и други детали, но сега за сега, вака ќе си биде. [​IMG]

4. Tantara

Tantara Староседелец

Зачленет на:
    31 октомври 2013
    Мислења:
    456
    Допаѓања:
    691
    А што се случи со нашата платформа blog.mk ?

5. Electra

Electra Неонка
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    2,045
    Допаѓања:
    6,654
    Ајдаа, да не ја отворев темава, немаше ни да знам дека сум имала акаунт на Блогер...мада сега баш би си отворила профил на македонски да си пишувам таму. Од странскиве, останав на Тамблр да лепам слики чат-пат и имам на Вордпрес што може ќе ми текне да го споделам кога ќе го средам саглам. :biggrin
    Сакам редовно да си „негувам“ блог, ама немам нерви за внимание да му посветувам бре...

Очигледно неплатен/непродолжен домен. Толку траат работите кај нас. (worried)
    Штета, читав неколку души повремено.
    Бар некаков бекап ако им овозможиле, би било фино.

На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Tantara

Tantara Староседелец

Зачленет на:
    31 октомври 2013
    Мислења:
    456
    Допаѓања:
    691
    Даа :( Баш ми е жал и јас следев неколку души и ми фалат вака одвреме навреме кога ќе се сетам, ова одамна беше, пред 5 години секако...од ком.мк се префрли само на .мк и после ги снема, едно време излегуваше блогот ако ја знаеш адресата, сега пред некое време пробував да ги најдам тие што ги читав, ништо не останало :(

#76 Tantara, 28 октомври 2015
    Последна промена: 28 октомври 2015
    На Electra му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Armagoddamn

Armagoddamn Истакнат Член

Зачленет на:
    28 октомври 2015
    Мислења:
    162
    Допаѓања:
    33
    Мојот е официјален блог, пишувам поеми на англиски и македонски
    егзистира веќе 2 години

8. Outrider

Outrider A Witty Cat
    Член на администрација

Зачленет на:
    23 мај 2013
    Мислења:
    4,725
    Допаѓања:
    5,260
    Фина ствар, си имам блог кој започна како џоинт ефорт на десетина души кои еден по еден се откажуваа со тек на време, па останавме двајца за да на крај останам сам :zelen
    Тоа требаше да е старт па да се развие во портал демек и такви ствари ама не крај испадна само блог-сираче кој служи како база за повремен рант на рандом тема.

9. EmilijaS

EmilijaS Истакнат Член

Зачленет на:
    20 јануари 2016
    Мислења:
    65
    Допаѓања:
    39
    Ако на tumblr се смета за соодветен блог, тогаш имам. Порано имав еден на блогер, потоа го префрлив на wordpress и потоа го затворив. На tumblr обично реблогнувам тоа што ми се допаѓа, често пишувам мислења за дадена тема, некои новости па потоа учествувам во некоја дискусија. Толку. На другите два блога обично пишував како мини дневник кој потоа отиде приватно и лични творби во кој тој период многу уживав да ги правам. И потоа затворив и тоа.

Сподели: