Пишување на блогови

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
имав едно време претежно моја проза, поезија ,имаше на него , сеа неам ама ќе напраам...убаво беше ме исполнуваше....:)
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Да си прашам јас :) кој блог е подобар? користам blogspot ама не сум задоволен. На wordpress не ми излегуваа можности за share :D
Според мене blogspot е далеку подобар од нашиов блогерај и хрватскиот блогер. Може истите опции ги има, ама преводот на опциите не ми се свиѓа и не можам да се снајдам, а имам пробано на сите три. Blogspot ми е убедливо најлесен, а за нешто ако не ти е јасно го има секој проблем образложено, што и како да го решиш :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ночной охотник

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Според мене blogspot е далеку подобар од нашиов блогерај и хрватскиот блогер. Може истите опции ги има, ама преводот на опциите не ми се свиѓа и не можам да се снајдам, а имам пробано на сите три. Blogspot ми е убедливо најлесен, а за нешто ако не ти е јасно го има секој проблем образложено, што и како да го решиш :)
некако ми е монотон блогот :) ај со новиот интернет си велам че го средам :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Doozy

Полноправен Член
26 февруари 2012
63
51
18
Tука некаде ...
Незгасната љубов

Колку и да те сакам тоа ќе остане скирено кај мене во срцево.Јас те сакав,те сакам,и ќе те сакам.Сега си само сениште кое ме следи.Сениште од кое јас очајно барам љубов.Трагам по љубов.Помниш:бевме најсреќни вљубени,насмеани..
tumblr_mgon3m9kdh1r9m7a1o1_500_large.jpg
Се се случи за миг.И двајцата се повредивме.Бевме пијани од љубов,толку пијани што и самите незнаевме што зборуваме.Таква ни била судбината,јас и ти.Можеби никогаш заедно не би можеле да бидеме повторно среќни никогаш ама баш никогаш.
И онака сум само обичен патик,кој безвредно минува тука низ времето.Патиник кој нема ништо свое.Патик кој бара нешто,кој бара човек што ќе умее да го сака.Тоа си ти зарем не гледаш.Зарем не помисли еднаш.Зарем не е виде онаа светлина во очите,иако повеќе се гледа тага. Што е со солзите,тие сами си навираат по лицево,лице невино.Детско онака како што го нарекуваше ти.
Се сретнавме случајно,се погледнавме.Два пати – три пати,се беше како некогаш.Насмевката.Љубовта сеуште живее меѓу нас.Но судбина било јас и ти да не бидеме заедно,можеби некогаш заедно на небото.
Знаеш,јас сум само обичен човек,што живее обичен живот.Моето име ќе биде наскоро заборавно,но јас љубев со цело срце,и тоа за мене секогаш беше доволно!

http://ljubovnicitati.wordpress.com/
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Пишував едно време. После немав време, после ги сменив лозинките на пијанство и не се сеќавам која ми е :) сега немам инспирација за нов блог.
ManWithoutAsoul на Blog.mk
:)
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Некоја интересна идеја за име или слоган на блог? Секоја идеја е добродојдена. Фала. :zelen