Пишување на блогови

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Пред точно една година решив да почнам да пишувам на блог. Разочаран од се она што секој дневно го гледав покрај мене решив да побарам некое место кај шо ке можам да пишувам шо сакам и да го кажам моето мислење. И го најдов. Блог.мк беше в истинскиото место.

на почетокот почнав со блогзавистината.блог.мк но само после месец дена на некого не му одговараше тоа шо го пишував па мораше да ги контактира сините другарчиања со сини капчиња и да ме запрат во пишувањето.
И Бидна.другарчињата со сини капчиња ми го исзбришаја блогот, никој не можеше да пристапи до него освен јас со администраторскиот пасворд. Повод за бришење беше мојот текст со објавен аудио материјал каде латас го нарекува груевски дека е п***р.. Е друговите Милицајци ми го збришаја блогот и потоа ме известија на фесјбук од лажни профили да не пишувам повеќе..
и не пишував цела недела…

Крајот на првиот блог

Потоа се Роди Блогот на шакалот, односно овој сегашниот на кој продолжив да пишувам за се шо се случуваше во Македонија иза теми шо ми беа барем на мене интересни ..

На крај сумирано се на се ова беше доста интересна година, запознав, барем виртуелно, добар дел на блогери, научив да пишувам подобро следејќи го постарите и поискусни блогери …

Па добро е иако после цела година блогерајот е во иста катастрофална состојба како пред една година …..
Ај нека ми е среќен првиот блогерски роденден ……
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Пред точно една година решив да почнам да пишувам на блог. Разочаран од се она што секој дневно го гледав покрај мене решив да побарам некое место кај шо ке можам да пишувам шо сакам и да го кажам моето мислење. И го најдов. Блог.мк беше в истинскиото место.

на почетокот почнав со блогзавистината.блог.мк но само после месец дена на некого не му одговараше тоа шо го пишував па мораше да ги контактира сините другарчиања со сини капчиња и да ме запрат во пишувањето.
И Бидна.другарчињата со сини капчиња ми го исзбришаја блогот, никој не можеше да пристапи до него освен јас со администраторскиот пасворд. Повод за бришење беше мојот текст со објавен аудио материјал каде латас го нарекува груевски дека е п***р.. Е друговите Милицајци ми го збришаја блогот и потоа ме известија на фесјбук од лажни профили да не пишувам повеќе..
и не пишував цела недела…

Крајот на првиот блог

Потоа се Роди Блогот на шакалот, односно овој сегашниот на кој продолжив да пишувам за се шо се случуваше во Македонија иза теми шо ми беа барем на мене интересни ..

На крај сумирано се на се ова беше доста интересна година, запознав, барем виртуелно, добар дел на блогери, научив да пишувам подобро следејќи го постарите и поискусни блогери …

Па добро е иако после цела година блогерајот е во иста катастрофална состојба како пред една година …..
Ај нека ми е среќен првиот блогерски роденден ……
Среќен нека ти е првиот роденден, ама дај линк да читаме:)
 

KaMa(

Полноправен Член
1 јули 2012
42
32
18
Јас сум заинтересиран да започнам блог, си имам и област, но не гледам многу култура на пратење блогови кај нас. Во процес сум на изучување на нова област, и идејата ми е да го направам тој процес јавен. Како што јас откривам, да споделувам, но си пресметав и блогот, ако го тераш со ред, како што треба, бара многу време и труд, а за кој?

Затоа, НЕ. Барем во блиска иднина.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Ах, го баталив јас тој погоре што сум го пишала.
Tumblr ми е некако поубав, иако го имам 2-3 дена само. Уште средувам, ама ај, има интересни сликички. :giggle
http://parasiteland.tumblr.com/
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
На блогираме.мк, македонскиот агрегатор на блогови , во тек е гласање за блогерски и твитер награди. Јас со мојот блог (http://sandokanblog.wordpress.com/) сум номиниран во две категории:
1. За најсмешен блог за 2012 година ( сандоканблог )
2. за блог пост на годината ( животот на еден електраш )

Затоа ги замолувам оние на кои им се допаѓаат мојот блог и моите блог-постови и не ги мрзи,а сакаат да ме мотивираат уште повеќе да пишувам можат на линкот подолу да гласаат за мене во посочените категории. Со секој глас за мене едно дете во африка ке добие пиво. Затоа гласајте за мене и нека пивото протече низ вените на Африка !!!!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sebastian

Sebastian

Активен Член
17 февруари 2012
174
110
43
Интересно...сакав ендо време и јас да почнам да пишувам...ама големо обврска е сепак.Исто мислам дека има доста квалитетни блогови и некој за тоа секојдневно и макотрпно работи и голем дел од своето време го посветува токму за тоа.Во другиве држави популарно е кај нас сеуште се развива и како што кажа нкој погоре сеуште немаа луѓево навика да влегуваат по блоговите.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Да си прашам јас :) кој блог е подобар? користам blogspot ама не сум задоволен. На wordpress не ми излегуваа можности за share :D