Пишуваме на зададена тема (прашања и предлози)

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Некогаш ме фаќа носталгија за есеите што ги пишував, па баш би сакала да дојде период да живне темава.
Ако има заинтересирани, да се преброиме, макар и двајца без тројца. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

187 SB

Истакнат Член
11 септември 2019
80
71
318
Се пријавувам и јас да учествувам со некој скромен текст на било која тема која ќе се избере и без разлика дали е проза или поезија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Се пријавувам и јас да учествувам со некој скромен текст на било која тема која ќе се избере и без разлика дали е проза или поезија.
Имаше фини натпревари, иако не учествував лично, ама да видиме каков ќе е интересот, па што да не се активираат темиве. Во меѓувреме слободно пишувај си во колумни, раскази, ваша поезија, итн. :)
 

187 SB

Истакнат Член
11 септември 2019
80
71
318
Имаше фини натпревари, иако не учествував лично, ама да видиме каков ќе е интересот, па што да не се активираат темиве. Во меѓувреме слободно пишувај си во колумни, раскази, ваша поезија, итн. :)

Би било убаво, доколку пак има . За жал немам инспирација во последно време да пишувам , инаку секако би ги активирал и другите теми. Можеби доколку се одбере тема односно насловот за кој би се пишувало, ќе добијам инспирација да напишам нешто.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra