Пивовод

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Ме потсети @Aristokrat и неговиот мерак за пивце...прочитав дека во Белгија, во градот Бурж се гради или можеби е веќе изграден, не дочитав убаво ама многу интересно е навистина,пивовод,нешто слично како нафтовод или водовод, само што можноста со пивоводот е што си седите домче и си точите пиво кога сакате.
Идејата на тамошната пивара е да се избегне транспортот на пивото со камиони, полнењето на шишиња а се разбира и уникатноста на самата идеја.
Постоеле три вида на претплата ама не се битни тие..битно е што е стварно добрааааааа идеја....
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Леее ќе станам алкохоличар ..
Ќе треба татко ми после 4 години пак да почне пиво да пие (facepalm)
Идеата е врв. :igra(pivo)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: misterija

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ептен друг филингот. Надвор +50, ти си седиш дома и пиеш пивце од чешма... или од цевки угреани. Плус којзнае како би се чистеле тие цевки.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape and Saladin

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Ептен друг филингот. Надвор +50, ти си седиш дома и пиеш пивце од чешма... или од цевки угреани. Плус којзнае како би се чистеле тие цевки.
Абе ти како мртов коњ си, ништо за тебе нема филинг...мореееееееее каков си станал:frantic:gjavol
http://netpress.com.mk/pivo-a-ne-voda-vo-belgija-se-gradi-pivovod-dolg-3-kilometri/
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°