1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Песни со bass intro

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Ranta, 29 јуни 2016.

 1. Ranta

  Ranta Истакнат Член

  Зачленет на:
  22 октомври 2015
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  27
  Песни шо почнуват со bass, или има доста bass во почетокот. По можност да се рок, метал жанрови.


   
  На axokjart му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Headache

  Headache Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 јуни 2016
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  72
  За ова мислам дека одличен избор би ти било ;)
   
  На axokjart и Ranta им се допаѓа ова.
 3. Ranta

  Ranta Истакнат Член

  Зачленет на:
  22 октомври 2015
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  27
   
  На Beauty&Beast и Headache им се допаѓа ова.
 4. Ranta

  Ranta Истакнат Член

  Зачленет на:
  22 октомври 2015
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  27
  (оваа е малку офтопик, ама има убав бас)
   
 5. Топуз

  Топуз Нов член

  Зачленет на:
  7 јануари 2016
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  11

  Јака бас линија држи песнава
   
  На Ranta му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ranta

  Ranta Истакнат Член

  Зачленет на:
  22 октомври 2015
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  27

  нема многу bass, ама во деловите каде го има е прилично доминантен..
   
 7. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86

  И каде без ова:
   
  На axokjart и Ranta им се допаѓа ова.
 8. axokjart

  axokjart Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 август 2017
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  3
  доста добар бас според мене. :))

  Sent from my SM-C9000 using Tapatalk
   

Сподели: