1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Песна што ве потсетува на некој момент

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Baronessa, 14 февруари 2012.

 1. violetmoon

  violetmoon Модератор Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,283
  Допаѓања:
  5,414
  Пол:
  Женски

  Ibrahim, Ibrahim, Ibrahim,
  Alá, Alá, Alá, Alá will pray for you.
  Hey! :biggrin
   
  На existence му/ѝ се допаѓа ова.
 2. existence

  existence Boolean Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,252
  Допаѓања:
  9,035


  ...далеку од селото а блиску до пааааатот
  крај една воденичкаааа... :svirka:svirka:svirka :biggrin
   
  На Lena, Saladin и violetmoon им се допаѓа ова.
 3. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Истакнат Член

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,172
  Допаѓања:
  1,122
  Пол:
  Женски
  Иди, иди из живота мога!!
   
 4. Lizbeth

  Lizbeth Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јуни 2016
  Мислења:
  126
  Допаѓања:
  187
  Пол:
  Женски
   
  На Tantara и Kisserboy им се допаѓа ова.
 5. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,101
  Допаѓања:
  966
  Пол:
  Женски
   
  На Tantara и Kisserboy им се допаѓа ова.
 6. Lizbeth

  Lizbeth Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јуни 2016
  Мислења:
  126
  Допаѓања:
  187
  Пол:
  Женски
   
  На Beauty&Beast му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Beauty&Beast

  Beauty&Beast Истакнат Член

  Зачленет на:
  11 септември 2015
  Мислења:
  732
  Допаѓања:
  797
  Пол:
  Женски


  Ме потсетува на премногу моменти, а обожавам да ја слушам во петок, сабота и недела ... :cool:

  It's Friday night and I'm alone
  The stars are out and I'm at home
  Feel like I’m coming out alive
  See the knuckles turning white (wahoo)
  It’s Friday night and no one’s home, home
  I'm in the city all alone, lone
  Feel like a carnival tonight
  Strap me up and take a ride, ride ...

  Saturday night I'm fucking stoned, stoned
  While all the suckers got the jones, jones
  I'm on the freeway, gonna blow, blow
  The red lights saying go, go
  Saturday night I'm fucking gone, gone
  And all my friends are saying don't, don't
  The world is flashing like a strobe, strobe
  Push the pedal sayin' woah, woah, woah ... (shit...)

  It’s Sunday morning, I'm with you
  How did I end up in this room?
  I’m in a bed that isn’t mine
  The walls are closin' in tight, tight
  It’s Sunday morning, I'm with you, you
  Your voice is like a sonic boom, boom ...

  And round and round she goes, goes
  And where she stops no one knows, knows ...
   
  Последна промена: 22 јули 2016
 8. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,043
  Допаѓања:
  3,261
 9. Ranta

  Ranta Истакнат Член

  Зачленет на:
  22 октомври 2015
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Машки
  Absurd - Colours of Autumn

  ги обожавам сите годишни времиња. за есента ми е оваа песна како химна.
   
 10. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,043
  Допаѓања:
  3,261
   
  На BioTrpe му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: