Пекол/Рај

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
:rofl:D:D

ШТО МИСЛЕТЕ ВИЕ ИМА ЛИ РАЈ И АКО ИМА КАЈ Е?
Пеколот е моментот што го живееме овде на земјата а рајот е кога ке настапи смртта.Нема болки,нема страдања,не гледаш,не слушаш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
90
Пеколот е моментот што го живееме овде на земјата а рајот е кога ке настапи смртта.Нема болки,нема страдања,не гледаш,не слушаш.
Кога ќе настапи смртта ќе биде рај!???:eek
@diva orhideja ,ако пеколот го живее на земјата,а рајот е кога ќе умре човек,
зошто тогаш оние од пеколот ги жалат оние што умираат?:nerd
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Кога ќе настапи смртта ќе биде рај!???:eek
@diva orhideja ,ако пеколот го живее на земјата,а рајот е кога ќе умре човек,
зошто тогаш оние од пеколот ги жалат оние што умираат?:nerd
Кратко ке ти кажам -Се тажи поради разделбата со саканиот,блискиот,за некој што нема да го видиш повеке!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МалиСашко

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
90
Кратко ке ти кажам -Се тажи поради разделбата со саканиот,блискиот,за некој што нема да го видиш повеке!
Пеколна мисла кажа сега која многу може да го мачи човек на земјата.
Моме,шала на страна пеколот и рајот се тука на земјата,сепак убаво е да се слушне нешто поинакво барем додека тие две спротивности постојат во мислите на луѓето.;)
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Размисли малце и ке ти стане јасно дека кога некој ке умре зошто жалат луѓето,или ако бил болен ке речат дека се спасил од маките.За мене неможе да биде рај на земјата само ако мене ми е добро.Несреките по други луѓе не треба да ги запоставиме и тие барем мене ми прават да неможам да бидам целосно исполнета со срека.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МалиСашко

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
90
Размисли малце и ке ти стане јасно дека кога некој ке умре зошто жалат луѓето,или ако бил болен ке речат дека се спасил од маките.За мене неможе да биде рај на земјата само ако мене ми е добро.Несреките по други луѓе не треба да ги запоставиме и тие барем мене ми прават да неможам да бидам целосно исполнета со срека.
Долго време ќе се мачиш во својот пекол.:(
Пробај сети се кога го живееше рајот.:kafe
th (2).jpg

th (3).jpg
th (1).jpg
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Дефинитивно несакаш да ме разбереш.Срекна сум со фамилијата,децата и внуците ,тие се рајот за мене.Додека живееме меѓу убавините и радоста во живеењето имаме и болки,солзи,треперење на душата,стравови,гледаме насилства,... а во рајот како што вели библијата Нема болка,страдање,насилства ,демек тече мед и млеко,за ништо не му ја мислиш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МалиСашко

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
90
Дефинитивно несакаш да ме разбереш.Срекна сум со фамилијата,децата и внуците ,тие се рајот за мене.Додека живееме меѓу убавините и радоста во живеењето имаме и болки,солзи,треперење на душата,стравови,гледаме насилства,... а во рајот како што вели библијата Нема болка,страдање,насилства ,демек тече мед и млеко,за ништо не му ја мислиш.
Зошто мешаш постојано други луѓе во твојот пекол и рај?
Ако страдаат други ти нема да бидеш среќна,ама затоа додека ја имаш твојата фамилија тие ќе бидат рајот за тебе,а од друга страна откако човек ќе умре ќе влезе во рајот,односно ќе излезе од пеколот.
Моме,ти се помешале многу работи.
Штета што имаш заборавено кога си цицала од мајчини гради ,така ќе го видеше рајот каде тече мед и млеко!:showoff
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Зошто мешаш постојано други луѓе во твојот пекол и рај?
Ако страдаат други ти нема да бидеш среќна,ама затоа додека ја имаш твојата фамилија тие ќе бидат рајот за тебе,а од друга страна откако човек ќе умре ќе влезе во рајот,односно ќе излезе од пеколот.
Моме,ти се помешале многу работи.
Штета што имаш заборавено кога си цицала од мајчини гради ,така ќе го видеше рајот каде тече мед и млеко!:showoff
Каков рај е за родителот ако има болно дете,хендикепирано,зависник од некој порок?Само смртта е спасение за таквите маки(ти изгледа не си имал мака во животот).Погледни какви грозотии се случуваат низ светот и ти ми кажуваш каде е пеколот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МалиСашко

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
90
Каков рај е за родителот ако има болно дете,хендикепирано,зависник од некој порок?Само смртта е спасение за таквите маки(ти изгледа не си имал мака во животот).Погледни какви грозотии се случуваат низ светот и ти ми кажуваш каде е пеколот.
(facepalm)
Кој рече рај за родителот!?
Но,да не ти одам спротивно на зборот,од твоја уста во божји уши,рајот ќе го видите со смртта.