Педофилија

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Ништо не ме згрозува повеќе од педофилијата....
Не можам ни да замислам како може некој сексуално да се запали на суштество кое не е ни малку сексуално...нема ни грам сексуална енергија во него...
А уште повеќе ме згрозува целиот бизнис околу задоволувањето на потребите на педофилите...
Грабнување деца, сликање, снимање видео клипови, формирање на сајтови на кои инлајв им се нудат услуги...и се продаваат како стока...БОЛНОО!!!
Што ли ќе биде од тие деца???
Најиронично е што претежно голем процент од луѓето на функција се педофили (бизнисмени, политичари, професори) и можат лесно да се провлечат низ рацете на законот (особено ако се финансиски моќни)...
Некако целава појава зема некој голем замав и уште поголеми размери...премногу се актуелизира...не знам дали тоа помага или одмага во целата ситуација...
Во секој случај, не можам ни да замислам низ кој пекол проаѓаат тие душички...
 

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Тие ќе уништуваат животи, ќе замаглуваат дестска психа, ќе си задоволуваат ретардирани потреби и ќе кршат карлични коски а ние ќе ги осудуваме на само 2 години затвор?
За нив треба тортура бре, да се лишат од се, да сфатат колку светот може да биде суров и кон нив, на своја кожа да ја осетат болката која ќе ги натера да се мразат поради тоа што го направиле!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Тие ќе уништуваат животи, ќе замаглуваат дестска психа, ќе си задоволуваат ретардирани потреби и ќе кршат карлични коски а ние ќе ги осудуваме на само 2 години затвор?
За нив треба тортура бре, да се лишат од се, да сфатат колку светот може да биде суров и кон нив, на своја кожа да ја осетат болката која ќе ги натера да се мразат поради тоа што го направиле!
На пример да им ги пуштат пензионериве да ги силуваат :) се зезам се согласувам со тебе е само си заборавил да кажеш дека и ги кастрираат туку ај тоа, а што е со тие умоболни што си ги силуваат ќерките, внуките, синовите, :О немаат ли малку совест нивна крв се како мoжат?
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Многу пати се случува да мешате Педофилија со Инцест, сериозно.



Некаде низ државите каде што се строги со закон може да казнат и некое 23-4 годишно момче, бидејќи одело со некое малолетно девојче, да речиме околу 15,16 години. Логиката ми вика дека многу често се злоупотребуваат овие закони.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
На пример да им ги пуштат пензионериве да ги силуваат :) се зезам се согласувам со тебе е само си заборавил да кажеш дека и ги кастрираат туку ај тоа, а што е со тие умоболни што си ги силуваат ќерките, внуките, синовите, :О немаат ли малку совест нивна крв се како мoжат?
Е нив да им ги "оплакнат" со солна киселина.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

beautifull liar

Староседелец
15 април 2015
23
5
1,003
31
sakam da prasam,sto moze da se napravi koga ste nem svedok na pedofilija i koga pedofilot dobro se prikriva i vi se zakanuva so se i sesto ako kazete
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
sakam da prasam,sto moze da se napravi koga ste nem svedok na pedofilija i koga pedofilot dobro se prikriva i vi se zakanuva so se i sesto ako kazete
Во едно сум сигурна -НЕ ТРЕБА ДА СЕ МОЛЧИ!!!
Не сакам да си правам свои предпоставки во глава, но таа личност мора да биде пријавена! Денес постојат институции кај кои можеш да се обратиш (барем сум чула дека ги има) најверојатно истите би те заштитиле...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
sakam da prasam,sto moze da se napravi koga ste nem svedok na pedofilija i koga pedofilot dobro se prikriva i vi se zakanuva so se i sesto ako kazete
Obratete se vo prva detska ambasada Megjashi kaj gospodin Dragi Zmijanac. Mislam tie go znaat redot vo instituciite. Spasete go deteto od pekolot.Toj vam ne moze nisto da vi napravi....Ve molam ne molcete...
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
sakam da prasam,sto moze da se napravi koga ste nem svedok na pedofilija i koga pedofilot dobro se prikriva i vi se zakanuva so se i sesto ako kazete
Можеш да не бидеш веќе сведок и да го начекаш ретардот во темница и да му го дадеш ножот 3-4 пати, набрзина. И запали го телото после, нема никој да го најде.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Моментот кога нашиве пензионери си сечат нокти у автобус на ЈСП ..... (facepalm)

Читам насловот и автоматски мислам дека некој сечел нокти на раце, отварам и ликот на нокти на нозе сече (facepalm)(party)

Инаку нешто се пронесе глас во весник дека некаков вмр-офцки 44 годишен педофил силувал 11 годишно девојче. Не знам зошто го користат поимот `обљубил` (facepalm) Почнаа да силуваат деца по улици ......(сорос е криф)