1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пеги - проблем или сепак не?

Дискусија во форумот 'Лице' започната од Minnie, 21 февруари 2012.

 1. Minnie

  Minnie Активен Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  125
  Допаѓања:
  127
  За некои пегите на лицето се привлечни, затоа некои ги сметаат за дел од нивниот имиџ. За други тие претставуваат голем проблем и посакуваат да исчезнат.

  Што мислите вие за пегавите луѓе, дали ви се симпатични, поубави или не ? Дали вие имате пеги, ви сметаат или сепак не ?
  Некои совети и начини за исчезнување и се за нив може да ги споделите тука .
  [​IMG] [​IMG]
   
 2. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Мене не ми сметаат,како помала имав малце на носот ама некако исчезнаа :rolleyes
  Кората од краставица помага во одбелување на лицето
   
  На Minnie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Немам пеги, но не се проблем за мене, всушност ми се допаѓаат. Го прави човекот карактеристичен и интересен.
   
  На WomanInRed, MAGA, Minnie и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. AnneBoleyn

  AnneBoleyn Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  192
  Кога бев мала си ги мразев пегите. Кога потпораснав си ги засакав, сега мислам дека убаво ми стојат. :showoff
  Ама и немам многу, на носот и на образите малку.
  Симпатични ми се луѓето со пеги.
   
  На 84 sk_Y ^_- и Minnie им се допаѓа ова.
 5. Boyka

  Boyka Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  255
  Допаѓања:
  737
  кога бев мал имав многу пеги али со тек на време ми се исчистија сега нимам ич :cool:
   
 6. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Зошто би биле проблем? Не се тие нешто заразни или го прават човекот помалце убав, напротив мене ми се симпатични девојки со пеги..:rolleyes:
   
 7. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  немам пеги но познавам луге кои ги имаат и баш симпатично му стојат (ама се во умерена доза нели;) )
  [​IMG]
  :biggrin
   
  На WomanInRed, Andrea Bloodbucket и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 8. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  Не сум знаела за тоа :) .
   
 9. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Јас немам, но никако не би ми претставувале проблем. Мене баш луѓето со пеги ми се посимпатични.
   
 10. Dea

  Dea Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  196
  Јас имам онака малку пегички и многу ми се слатки! :trepka Татко ми се молел да имам пеги и ете си доби што си сакаше :D Ама и јас сакам пеги да имам и иамам. И не ми ни сметаат воопшто! Другите со пеги ми се посимпатични и слатки :)
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: