Патронен празник на вашето училиште

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Кој патронен празник се слави\славеше во вашето училиште? И на кој датум?
Во основно, моето училиште го славеше патрониот празник (Кузман Јосифоски- Питу) на 25 Февруари, а пак во средно (Мирко Милески) на 1 Октомври :)
И, секако, дали некогаш сте зеле учество? Јас да, имав пеено со хорот и имам глумено (во основно) :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Ехееј одамна беше тоа, у основно глумев и пеев и свирев и рецитирав, а во средно јок. Ама не се сеќавам на датумите ич:unsure
Е, јас сега баш разгледував слики од основно, од претставите, и ми текна да отворам ваква тема. Инаку, и јас во средно ништо, веќе „пораснав“ :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee and Гонзо

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Сега во петокот ќе биде патронатот, на 1ви се паѓа и го поместија во петок. Оваа година сум во хор и ќе рецитирам „Македонска симфонија„- Видое Подгорец.
Во основно патронатот се паѓаше на распустот и за крај на година имаше нешто како патронат, имам учествувано 1-2 и послден пат глумев извадок од „Сомнително лице“.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Во основно патронат ми беше 9ти мај (во Русија денот се слави како ден на Победата) а во средно 21 декември :)
Кој патронен празник се слави\славеше во вашето училиште? И на кој датум?
Во основно, моето училиште го славеше патрониот празник (Кузман Јосифоски- Питу) на 25 Февруари, а пак во средно (Мирко Милески) на 1 Октомври :)
И, секако, дали некогаш сте зеле учество? Јас да, имав пеено со хорот и имам глумено (во основно) :D
Мирко Милески...претпоставувам дека си од Кичево :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Во основно патронат ми беше 9ти мај (во Русија денот се слави како ден на Победата) а во средно 21 декември :)

Мирко Милески...претпоставувам дека си од Кичево :)
Јеп, Кичево :D да се знајТ :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048

Dee Dee

Истакнат Член
Нашиот патронат е на 5ти март..Денот кога е роден Страшо Пинџур..
Кога бев помала пеев и рецитирав песнички а сега учествувам во хорот..
Има време додека да заминам од ова училиште,можеби и ќе учествувам и во други активности :)
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Основно 22 декември - Кочо Рацин
Средно 17 февруари - Митко Пенџуклиски
Немам учествувано во никакви активности ни во основно, ни во средно :)
 

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
Основно - Раде Кратовче, средно Љупчо Сантов и двата на 23 март.
Во основно учествував во 7 и 8 одд во драма :D
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Во Основно Панајот Гиновски,а сега Васил Антевски-Дрен...а дати не памтам..Само знам дека Во основно ни беше некаде мај а во средно На есен :)