Патот до успехот

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
за мене би било да ја пронајдам причината на моето постоење,ете тоа би било успех.
да најдам одговор на некои за мене битни работи..
на материјалност и не размислувам,небитна ствар...
Причина за твое постоење е грешка на твои родитељи тамо пред незнам колко време. :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Причина за твое постоење е грешка на твои родитељи тамо пред незнам колко време. :p
Не е грешка ништо. Се` се случува последично. Грешките се само во нашиот мозок, зашто така ги перцепираме случувањата кои не ни одговараат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and 990Freak

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Навистина веруваш дека има причина твоето постоење? Зошто би имало причина нечие минорно постоење некаде во универзумот?

(патем имаше една слична тема, нешто Смислата на животот беше. Ѕирни таму)
постои причина за постоењето..
за секој од нас,не само за мене..
и верувам дека не е едноставно така за да бидам тука..
има некоја причина,тука сме со некоја цел(да не се повторувам веке пишувавме на таа тема)ама тоа би бил успех за мене..
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Не е грешка ништо. Се` се случува последично. Грешките се само во нашиот мозок, зашто така ги перцепираме случувањата кои не ни одговараат.
Изгледа дека немаш сработено ништо у живот. Грешке постоив, и у доста случаи су и фатални. Грешка е момент на занес, момент на незнаење. Некад неможе ни да се поправи.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Изгледа дека немаш сработено ништо у живот. Грешке постоив, и у доста случаи су и фатални. Грешка е момент на занес, момент на незнаење. Некад неможе ни да се поправи.
Тоа е само случување кое тебе не ти одговара. Причинско-последична реакција на низа случувања, но твојот мозок вели дека тоа не е праведно и го нарекува грешка. Ништо повеќе од тоа.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Изгледа дека немаш сработено ништо у живот. Грешке постоив, и у доста случаи су и фатални. Грешка е момент на занес, момент на незнаење. Некад неможе ни да се поправи.
ама грешките се цел на некоја животна лекција знаеш???
од нив учиш и си спремен за понатака..
секоја грешка лекција,помалку грешки помалку животно знаење...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 990Freak

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Тоа е само случување кое тебе не ти одговара. Причинско-последична реакција на низа случувања, но твојот мозок вели дека тоа не е праведно и го нарекува грешка. Ништо повеќе од тоа.
Експлозија у чернобил на нуклеарну централу заради човечку грешку се десила нели? Значи на некога не му одговараја тј реактор, па ај ќе га дизам у ваздух, што к..
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Експлозија у чернобил на нуклеарну централу заради човечку грешку се десила нели? Значи на некога не му одговараја тј реактор, па ај ќе га дизам у ваздух, што к..
зборувавме за наши лични грешки,а не за Чернобил и туги грешки
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Експлозија у чернобил на нуклеарну централу заради човечку грешку се десила нели? Значи на некога не му одговараја тј реактор, па ај ќе га дизам у ваздух, што к..

Maлку скренуваме од темата, ама се надевам ќе ни простат.


Не, туку се случила како последична реакција на неколку акции кои подоцна се покажале како штетни за многу луѓе. Тие акции се наречени Грешка од луѓето.
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
зборувавме за наши лични грешки,а не за Чернобил и туги грешки
Посочи га како пример тој само. Ако све што на нас не ни одговара е грешка, ми смо значи апла грешници. Ни Господ ни Ѓаоло неможе да не исчисти од гревови. :p