1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Партнер од друга вера?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Baronessa, 16 февруари 2012.

 1. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  Што мислите за ваквите врски, кои не се подржани од опшеството? Дали би се вупиштиле во таква врска без разлика на туѓото мислење?
   
 2. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Во никој случај!:nah
  Имам една другарка што пред неколку месеци искочи од ваква врска,ако може да се нарече врска
   
  На The_Mayor му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  Јас немам ништо против ,само никогаш не ми било јасно како некој може да си дозволи да биде во врска со некој што не е од неговата вера,да ужива во таа да ја наречам забранета љубов и постојано да биде трн во очите на другите .Таквите личности или воопшто не се замараат со тоа како другите ке ги гледаат или пак нешто друго е во прашање.Познавам и јас такви кои имаат партнери од друга вера,женската никој не ја знае дека излегува со него,ниту другарките а камоли некој од фамилијата,а него пак од дома не му дозволуваат да биде со некоја од друга вера во никој случај...:nah
   
 4. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  девојката се крие дека и забрануваат и ја покажуваат со прст... машкото не се крие во никој случај.. тој дури е спремен и на брак доколку стварно се сакаат... јас сум знаела случаеви каде девојката воопшто не се срамеше од тоа и мислам дека одеа година дена ако не и повеќе...
   
 5. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,102
  Не би се впуштила во таква врска... но, немам ништо против таквите врски, ако си се сакат, тоа е нивно, нека се борат за на крајот да успеат да си останат заедно... ;)
   
  На Marrie и Baronessa им се допаѓа ова.
 6. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Не доаѓа во предвид да се впуштам во такво нешто. Едноставно несакам колку сака нека биде убав и добар, ете неможам такво нешто да направам. :skip
   
  На Aaliyah, Mia и Marrie им се допаѓа ова.
 7. Nemirna.

  Nemirna. Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  116
  Допаѓања:
  84
  Се, се се, ама ова не. :D
   
  На Marrie му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Во никој случај..Само тоа не!
   
  На emzzy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Minella

  Minella Активен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  171
  Да ако вреди навистина , да биде нешто посебен од другите ,љубовта нема граници ,а имам и доста примери кој сосема нормално си функционираат ,таа ги поштува неговите празници , тој нејзините , на децата им дадоа имиња кои и припаѓаат и на двете вери , нема никаква разлика и многу имаат убав живот и една стабилна врска , мада на почетокот сите беа против нив , ал кога им се родија децата се си дојде на свое место победи љубовта . Искрено само кај нас многу луѓето ги гледаат тие работи ,а надвор ич не им е гајле што мислат или што ќе кажат другите :gus
   
  На Baronessa му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Не би се впуштил у таква врска од проста причина што неверувам у тезата љубовта се победува, ипак тука имаш фамилија, другари.. ја би немал сила да се борам против цело општество
   

Сподели: