Парвати - Охридски дијалект

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
што к*р ми лајкаш куроф бе абдал и послет ја сум бил пеериште мојре мајору хахаха од лајкоите чоек не можит на раат да спиит бе лудаку низаејден оридски Ч )
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Ти ги читам глупостите бе п***р еден , на глупостите ти се смејам. Со лајковите ти давам инспирација уште појќе да тресиш зелени да ти се смејам.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
тугоооо ја убиле вучицата, еми шо че праијме сеа ( сеа на оридски е сеат ? сеат ибициа или кордоба ? ) хх
ејми за товат преги изгубија и рома и реалот и рамосо пројмаши троа пеналот хахаххахаха
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
како мојт бе "сеа" на охридски да бидит "сеаТ"... море не се рејт на се Т ти ко шо мислиш. То ти е само на оние зборојне Имат , Немат , Зборвит, Незборвит, на глаголите се редит Т.
То ти е исто ко на куманофски јас да редам се со У на крај.
Кад сам пошаја у чаршију видеја сам едну јаку пичку. - Е ова е правилно.
Каду саму пошају у чаршију, саму видеју едну јаку пичку= е вака ти зборвиш на охридски:zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
hahhahahahhahahahah Лудајку низаејден хахаехххеа знаеф бе мор јас, ти че ме ујчиш мен как да зборвам јас оридски
се шалат бе јас хахахахха ој мор луд чоек си бе ти, што да прајш тоа ти е, поздруф те ја хаеххеахеах че оам да спиам
ае ои ои мор и ти хеахеахае
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lady_blue and The_Mayor

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
де мури мелчи де ме шетфиш у орид де у џевџелијето, ча фана некојт вртоглафнијца мор, требвит после да ме лечфит некуј като тебе ххх

шо ке дрвит он мор, а и за дрва сејчење мори не го бидвит( бреј кидам оридски не ми се веруе) или не ми се вервит хеахеах

...се срамвит за сексо да зборвит јас :sram
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and lady_blue