Панк катче

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Не знам што ми текна, ама вчера си реков ај уште еднаш да го преслушам последниот албум на Blink 182 и искрено, подобар впечаток ми остави од првиот, еден и единствен пат кога го преслушав минатата година. Еве оваа така ми се допадна најмногу:


Иначе од нив најомилена, а и една од општо најомилените песни ever, ми е Carousel:


Почетокот ми е легендарен, ретко која песна има таков почеток, го обожавам!

Cheshire Cat албумот од 1994 година ми е најдобар, уште една песна што ептен ја сакам е M+M's:


Travis Barker после Rev ми е омилен тапанар.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Misfits

Дефинитивно еден од најлегендарните панк бендови што некогаш постоеле. Мрачни, оригинални, мелодични. Би рекла дека песната Helena им е најпозната:


Делот 01:22 - 01:28... одеднаш почнувам headbang, шутка и буткање се околу мене. :giggle

Најомилени ми се The Shining и Dig Up Her Bones:


Не знам која попрво да ја ставам...

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BioTrpe and FranZ Ferdinand

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Set Your Goals

Бендов е повеќе поп панк, а има и мала жичка хардкор, но морав да ги претставам зошто ги обожавам. Имаат 3 албуми: Mutiny! (2006), This Will Be The Death Of Us (2009) и Burning At Both Ends (2011).

Го обожавам вториот албум и најмногу песните: Like You To Me, The Few That Remain (ft. Hayley Williams) и Summer Jam.


Од последниот албум најомилена ми е Trenches.

 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Rise Against

Еден од најдобрите бендови кои некогаш постоеле. Имаат 6 албуми зад себе: The Unraveling (2001), Revolutions Per Minute (2003), Siren Song Of The Counter Culture (2004), The Sufferer & The Witness (2006), Appeal To Reason (2008) и Endgame (2011). Низ сите 10 години се чувствуваат разни влијанија и идеи, така што бендов не може да се класифицира само како панк рок. Мојата најомилена песна од нив е Savior.

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: radioactive