1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Оџа (баење, лекување, растурање магии)

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од dulcemaria, 1 септември 2014.

 1. dulcemaria

  dulcemaria Нов член

  Зачленет на:
  1 септември 2014
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  ме интересира дали некој посетил оџа и како поминал
  би сакала да посетам ако има некој од прилеп што бил нека каже каде би сакала да посетам
   
 2. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,862
  Имам имам .. пошто темава е во мистерија, оџата е голем мистерија немој да си го викнала. Се кријат премногу мистерии во него и од толку мистерија настанала листерија. Don't go.
   
 3. JaMi

  JaMi Модератор

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,407
  Допаѓања:
  14,338
  Ти имаат направено магија? :frantic Дај сподели со нас да видиме зошто бараш помош од оџа ?
   
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,572
  Да не сакаш да одиш за Сирија? :)
   
 5. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  446

  Ако е за мотање партали на очите,постојат и гатачи,не мора да е оџа.
   
 6. LittleButterfly

  LittleButterfly Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,273
  Допаѓања:
  1,888
  Што мака те натера бе девојче да бараш оџи ?!
   
 7. Holla

  Holla Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2014
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  90
  Оџа оди, куче води, куче сери, Оџа збери
   
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  262
  Озбилно има одено некој на бајачка?
  За мене се тоа лажги со опашки за да ти земе некој пари.
   
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,012
  Повеќето не бараат пари. Прифаќаат ако ти се решиш да им оставиш, макар и 10 денари.
   
 10. bonboonka

  bonboonka Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 февруари 2015
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  12
  Jas veruvam vo uroci i vo baenje edna zena mi ima mnogu pomognato no go zagubiv brojot od nea a doma taka ednas i se izbaciv i se naljuti mi se razvika ama pak me primi posto za dete mi trebase. Posle pak go izgubiv brojot i sea ne mi se ide taka ako nekoj znae nekoja zena sto bae ama vo Skopje neka mi pise.
   

Сподели: