Охрид

bojan

Староседелец
7 март 2012
44
71
1,018
30
Bitola
Денес бев Љубаништа, супер место..треба уште да се средува..ама воглавно убаво и чиста вода..имаме многу убави плажи во Охрид,
штета што не ги негуваме.

Во то шо го велиш треба самиот охрид да си ги среди плажите и местото и да изградат некој хотели луксузни ама државата недава пари...:gladen
 

crvenkapa

Староседелец
15 јануари 2013
235
593
1,093
Во то шо го велиш треба самиот охрид да си ги среди плажите и местото и да изградат некој хотели луксузни ама државата недава пари...:gladen
Така е, затоа реков не ги негуваме..оти државата не обрнува внимание на тој аспект, и после сегде ќе ни биди подобро и поубаво од дома..
 

bojan

Староседелец
7 март 2012
44
71
1,018
30
Bitola
Така е, затоа реков не ги негуваме..оти државата не обрнува внимание на тој аспект, и после сегде ќе ни биди подобро и поубаво од дома..

на државата поважно муе скопје..одколку убавината ..:(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lovely*-* and crvenkapa

bojan

Староседелец
7 март 2012
44
71
1,018
30
Bitola
Метрополата пред се..зато пола Македонија живеј таму..:(

Така е ама ..кажими дали некогаш груевски или ивановски се запрашале за 2 најголем град во македонија Битола ..? |-(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lovely*-* and Kisserboy

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
Така е ама ..кажими дали некогаш груевски или ивановски се запрашале за 2 најголем град во македонија Битола ..? |-(

ако се запрашаја БТ досега ќе имаше трговски центар, аеродром, базен затворен, модерен стадион.........и мн др. работи
 

bojan

Староседелец
7 март 2012
44
71
1,018
30
Bitola
ако се запрашаја БТ досега ќе имаше трговски центар, аеродром, базен затворен, модерен стадион.........и мн др. работи

Ако не за нешто друго Барем ке имаше еден Аквапарк во битола..како втор најголем град во мкд
аа не во пробиштип и да е најубав во мкд оти то не го изградија во битола (worried)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lovely*-* and Kisserboy

Lovely*-*

Староседелец
27 мај 2012
230
164
1,043
33
Ohrid
kimmyqueen98.tumblr.com
Баш вчера бев ..Охрид на славија катастрофа е водата..аа и за местото поарно да одев парк отколку славија :(

На најгрозната плажа си бил катастофа е стварно таму ама има други многу убај плажи
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bojan

Lovely*-*

Староседелец
27 мај 2012
230
164
1,043
33
Ohrid
kimmyqueen98.tumblr.com
Денес бев Љубаништа, супер место..треба уште да се средува..ама воглавно убаво и чиста вода..имаме многу убави плажи во Охрид,
штета што не ги негуваме.

Ке ни ја земе Субрата Рој единствената песочна плажа :place
Во то шо го велиш треба самиот охрид да си ги среди плажите и местото и да изградат некој хотели луксузни ама државата недава пари...:gladen

Лелел стварно за еден хотел со 3 *** основно е да има базен отворен и затворен и мојт спа да имат.... овде ништо немат тоа е... А Банско преубаво е, јас бев во хотел со 4 **** и имаше голема спа аква парк отворен и затворен базен.....
Оооооо таму е преполно сите млади одат
на државата поважно муе скопје..одколку убавината ..:(

Фала богу, Скопје го накитија со споменици, не велам дека е неубаво супер си е ама на секој еден метар има споменик
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy and bojan