Охридски речник

Licno taa

Староседелец
28 јануари 2013
59
50
1,028
^ хахахахахахахахахаха тек кај Тим Маркет да видиш каква е... :rofl Ако ми текнит да сликам денојве ќе ставам слика.
И пред Охридска банка хехххе

Е ова е срамота а не толку , ама то претходното ептен е срамота.
Отвори ја прикачената датотека 3555
Овоа забегано е :rolleyes:

Море брат при чиста свест и здрав разум, под своја кривична и морална одговорност изјавувам дека сум ЖЕНСКО :D
Ам шо сакаш ЦЕЦЕ да те викат
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
1907456_10152617745586752_8687203394473725167_n.png
 

Licno taa

Староседелец
28 јануари 2013
59
50
1,028
Отворена: Наше невреме
Затаија дежурните „душебрижници“ за Македонија. Кј се да излезет со барање до Владата на Македонија, да му се забранит на „Давид“ да дојт. Па да!!! Не мојт то така. Наше невреме – пак со странски име!!??

Ак требит и на Црквата да се обратет за мислење. Да побарет од Владата на Македонија да донесет закон. Да му клает наше име, па после и нека дојт. Па дури и да побарет секој да си го ктрстит како сакат. Ние во Охридско... Насте, Номче, Ристе, Крсте... Оние тро погоре...Мице, Коце, Наце... Оние од исток... Стојанче, Мијалче... Оние од Скопско... Станко, Зоран Цветко. Такво, наше невреме мојт да прајт шо сакат низ Македонијава ни. Еее можда тогаш и ќе мојме да се справиме.

Со наши е полесно!

Ристо Ристе

З`ш саде машки имиња да се клавет, ко има толкуа убај женски имиња као: Наумка, Ристана, Крстана (нека извинит Насте незнам како му ја викет женската. Ми текна :igra Настејца)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Амор шо мислиш дек не идет странци Вохрид?
Плус можда мала си зато чудно ти е Давид да се викат ураганот, еве еден другар ито охриѓанец синму сакаше да го крстит Фабио или Луис, пак одвај го убедивме некако демек демоде и застарено е, и Давид го крсти.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Licno taa

Licno taa

Староседелец
28 јануари 2013
59
50
1,028
Амор шо мислиш дек не идет странци Вохрид?
Плус можда мала си зато чудно ти е Давид да се викат ураганот, еве еден другар ито охриѓанец синму сакаше да го крстит Фабио или Луис, пак одвај го убедивме некако демек демоде и застарено е, и Давид го крсти.
Шо да прам, малечко сум „со првите заби“