Офф топици !!!

Статус
Затворена за нови мислења.

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Јас неам фотоапарат :( ќе мора да побарам фотографка да ми направи фотосесија :eek
Имам ли ти кажано дека си ми многу сличен на членот Aristokrat?
Не,ти немам,еве сега прв пат. :D
Ама некогаш па,си ми и различен :unsure
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МиГ 21

МиГ 21

Староседелец
12 ноември 2012
1,252
2,458
1,133
Прилеп
Имаш туј по форум папарацо бе брат, викај одма на едну фотосесију
Добра идеја!!! (bravo)
Еве еден јавен повик: Се распишува тендер за фотосесија, се бара фотографка (папарацка) за фотосесија за новата тема на parvati !!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Арна идеја melpomena, но за жал, тешко дека ќе може.
Всушност, технички е изводливо, но потребно е премногу време, а и ќе створи огромен неред во подфорумов со оглед на тоа што еден модератор може од својот подфорум само да префрли селектирани мислења во туѓ подфорум, но нема надлежност да префрла во теми од тој подфорум, туку самите префрлени мислења ќе креираат нова тема која понатака надлежниот на овој подфорум ќе треба да ја спојува со оваа. И кога при секое скршнување сите модератори би префрлале овде, би се створила една каша-попара од нови „теми“ и би било невозможно да се одржува ред со толку спојувања, бришења и пренасочувања, што пак и би створило дупки во форумов и би станал лесно подложен на напади. :)
 

МиГ 21

Староседелец
12 ноември 2012
1,252
2,458
1,133
Прилеп
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Добра идеја!!! (bravo)
Еве еден јавен повик: Се распишува тендер за фотосесија, се бара фотографка (папарацка) за фотосесија за новата тема на parvati !!
eи брат, ај да не идемо офтопик hhhh
: ) иди у тему за папарацо там има мноо јаки фотографке, мислу дека без конкуренцију ке најдеш нешто за сликање
само пази и ти да не бркнеш несакајки у очи сс тфоју мушкост : )
а тој 21 у никнејм сантима ли су ти ? hjahaha
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МиГ 21

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Арна идеја melpomena, но за жал, тешко дека ќе може.
Всушност, технички е изводливо, но потребно е премногу време, а и ќе створи огромен неред во подфорумов со оглед на тоа што еден модератор може од својот подфорум само да префрли селектирани мислења во туѓ подфорум, но нема надлежност да префрла во теми од тој подфорум, туку самите префрлени мислења ќе креираат нова тема која понатака надлежниот на овој подфорум ќе треба да ја спојува со оваа. И кога при секое скршнување сите модератори би префрлале овде, би било каша-попара од нови „теми“ и би било невозможно да се одржува ред со толку спојувања, бришења и пренасочувања, што пак и би створило дупки во форумов и би станал лесно подлежен на напади. :)
Потребно е само да се почне,ако се претерува соодветниот член ке се опомени,после одреден број опомени ке си биде малку во мирување,еднаш двапати за сите така и ке се средат доста работи на тој начин.
Не дека е лесно,но ете да кажеме малку повеке труд во еден месец,и што вика Цацко посе за во иднина се ке биде како подмачкано :D .
Без труд нема успех.Но треба да се има добра и објективна екипа за сето тоа,пошто ако едниот применува а другиот не,се знае исходот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
parvati Saladin ај чекам од вас по една ваква слика :p

54864-9783ac53fbb6599d6dc639cee8e5531a.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Сара.13
Статус
Затворена за нови мислења.