1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Остранување на шминка пред спиење

Дискусија во форумот 'Лице' започната од JaMi, 19 септември 2013.

 1. Ballet is my life

  Ballet is my life Активен Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  241
  Допаѓања:
  61
  Секогаш ја вадам
   
 2. Swatkata

  Swatkata Староседелец

  Зачленет на:
  26 јуни 2014
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  15
  Ова ми е најтежок дел од целиот процес на шминкање,излегување :sram
  Ама што се мора се мора.Најчесто ја чистам шминката со кокосово уље :)
   
 3. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  112
  - Сатва марамчињата и обавезно еднашка измивање на лице со сапунче од докторс, зелениот. Илиии пак, ептен сум уморна... :( Сатва марамчиња, па после тоа со бекутан си го бришам лицето... Ставам кокос и заспивам. :( Пошо сува кожа имам. Обавезно ставам по некое масло. Или коа се шминкам или после тоа.
   

Сподели: