1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Останување во брак заради децата

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од МериСелест, 11 јануари 2013.

 1. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Истакнат Член

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,172
  Допаѓања:
  1,117
  Пол:
  Женски
  Болно е кога само еден се бори за да опстане пропала врска.. Болно е кога знаеш дека некому си потчинет а знаеш, свесен си дека тоа не го цени..
  Разговарав со моите.. Ме поддржуваат потполно зошто знаат што човек е.. Мајка ми каква таква го процени уште пред 5 години.. Кога ми збореше, се расправав со неа, се за него . И ден денес јас сум таа што се бори за се ама џабе е..
  Морам да ставам крај на ова мачење зошто ова само ме уништува.. Немам сила веќе! Умирам одвнатре..
  Маката е што се случуваат работи кои ме спречуваат кон тоа... Нечија блиска свадба... Морам пак да изигравам колку сум среќна додека некој се изживува со мене ама не.. не можам веќе..
  Ионака ако сака да најде некој во јајцето влакно, ќе најде.
  Јас не можам да живеам со него за неговите .. Јас со него треба век да векувам... ама не можам веќе не можам... сила немам!
  Ќе се спасам знам... морам!
   
  На Baknuvalka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,639
  Допаѓања:
  701
  Пол:
  Машки
  И што одлучи на крај ?
  Секогаш викаш така и на крај пак се враќаш,можеби овој пат бил пресуден за да ставиш точка на се,само сега кога ќе вртиш нов лист да не ти се прекопира претходниот ќе плукнеш лева рака,а ќе свртиш со десна па конечно да кажеш дека си среќна макар и бегалка да те земе :D:cool:
   
 3. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,003
  Допаѓања:
  866
  Пол:
  Женски
  @Mnogo Bitno ти навиваш да раскинат или како ? Не знам зошто секогаш кога има вакви случаеви сите викаат остави го, а не потрудете се двајцата да ви успее врската ;).
   
  На ●Untouchable° и Baknuvalka им се допаѓа ова.
 4. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Активен Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  141
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  - Најлошото нешто што можат да го направат родителите на своето дете е токму тоа. Да останат во брак,само поради него.
   

Сподели: