Оскари 2015

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Мене омилен ми е Нортон општо, али Симонс заслужено си доби оскар, според мене. И двајцата беа одлични во своите филмови, но "потешка" му беше улогата на Симонс некако.
Не знам колку би ја нарекол потешка пошо реално Симонс освен да глуми некој „серко“ и „копук“ друго не сум го видел. Па и Нортон од друга страна па.... :D
Како и да е одлично изиграа и двајцата. Само мислам Нортон е повеќе широкоопфатен од Симонс.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
@Altaïr Кога некој е номиниран за Оскар (па и за други награди) мораш да гледаш како одглумил во тој филм за кој е номиниран. Се согласувам дека Нортон заслужува Оскар бидејќи е еден од најдобрите глумци што некогаш глумеле, но лесно е да се биде пристрасен ако размислуваш за неговата целовкупна кариера.

Јас отткако го изгледав Whiplash предосеќав дека шансите да добие Нортон му се помали, што знам. Некако годинава имаше јака конкуренција општо, доста добри филмови беа номинирани. За разлика од некои други години кога не сум можела да издвојам некој филм што претерано ме има импресионирано, често ми биле просечни. И никогаш не се знае се до крајот на годината, долго време Boyhood беше фаворит општо на луѓето, но потоа излезе Birdman и работите се променија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
@Altaïr Кога некој е номиниран за Оскар (па и за други награди) мораш да гледаш како одглумил во тој филм за кој е номиниран. Се согласувам дека Нортон заслужува Оскар бидејќи е еден од најдобрите глумци што некогаш глумеле, но лесно е да се биде пристрасен ако размислуваш за неговата целовкупна кариера.

Јас отткако го изгледав Whiplash предосеќав дека шансите да добие Нортон му се помали, што знам. Некако годинава имаше јака конкуренција општо, доста добри филмови беа номинирани. За разлика од некои други години кога не сум можела да издвојам некој филм што претерано ме има импресионирано, често ми биле просечни. И никогаш не се знае се до крајот на годината, долго време Boyhood беше фаворит општо на луѓето, но потоа излезе Birdman и работите се променија.
Па за сега кажував, Нортон ми беше подобар и подобро глумеше. Ама и Симонс не беше лош, затоа реков дека е заслужено за Симонс затоа што не беше некој што врска си немаше од глумење туку беше добар, ама Нортон ми беше подобар.