Опишете ја вашата сакана личност

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,010
1,103
Висок, скоро па 2 метри, со најубавите црни очи и долги трепки. Игра фудбал. Женски, тртлест задник, што не можам, а да не го пипкам цело време.
Сопственик на прегратка во која сум сигурна и топол бакнеж во чело.
Мое се.
 

i_wanna_fly

Староседелец
25 јули 2012
649
848
1,093
Темно кафеава, скоро црна коса, ни кратка ни долга. Зелени очи во кои се губам, полни усни , прекрасна насмевка која ме расположува секогаш, скоро една ипол глава повисок од мене, мускул ова она баш таман, уфф едно газе шо го имаа :sram.. Идиот, обожава да се зафркава, тврдоглав, смешко..Многу го сакам!! Јас него фани гај (funny guy) си го викам, а он мене фокси. Инспирацијата за имиња му е светска (за моето име се погрижи еден мотор)...
Да ми се свиѓаше само досега ќе ми поминеше, ама 5 месеци...Изгубен случај сум јас:place :banghead
И не, не сме заедно...А би сакала да бидеме...
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Повисок од мене (1.90) смеѓа коса, сино-зеленкасти очи, мала уста и прекрасна насмевка, има по некое мускулче и некогашен кошаркар (happy)
Карактерот многу ми се допаѓа, да не беше карактерот немаше да се гледам со него. И двајцата сме инати и по малце идиотчиња, но го почитува мојот збор (wasntme) Јас знам да му речам идиотче, а тој зајче или чавче :D

Заборавив и многу голем романтичар е.
 

Jeremija Krstic

Полноправен Член
8 септември 2012
41
22
8
31
Дома :)
Pa vakaaa…
Ideme nekoi si 3 god so “debela” taka si ja vikam, t.e. toa e debelo devojce so visina okolu 1.60cm i tezina 100 kg
clip_image001.gif
( sala.. realna tezina okolu 55kg od oko :p) I tie 100kg i se samo na nejzinoto ubavo t.e. preubavo gazence(nema golem GAZ tuku ubavo trtlesto :p ).. I da debela go ima preubavoto gaze so moze nekoj vo svetot samo da go zamisli... nemora da zamisluva debela go ima.. mn sakam da si “igram” so nego i taka da ne dolzam ima 2 “krufcinja” (sala)
clip_image001.gif
ama ubavi mi se.. ne i trebaat pogolemi, makar so ja zezam deka i trebaat :p.. Prekrasni ubavi oci i toa kafeavi (sto posebno mi se sviga) so sakam cel zivot da gi gledam, malo nose koe sakam da go stipkam :p... Nasmevka PREKRASNA
clip_image001.gif
i dve topcinja koi se pojavuvaat samo po nejzina zelba koga e srekna t.e. koa ke se nasmevne (t.e. jabolcnici onaka ubavo ispaknati sto samata duri si gi gleda koa ke se nasmee :p)…
clip_image001.gif
I tie si gi sakam… Inace ima edno drugarce koe me nervira onaka malce poveke od malce da ne recam mn (malku e pederasticno drugarceto… t.e. ne malku nego malce poveke) ama nvm zaebi go .... tvrdoglava.. saka da mu ide na sekoj kontra.. neznae da popusta… so e loso.. neznae da prekuti.. se luti, no ne tolku cesto ama se luti. I za 5 min ili 1 den pominuva lutinata... PMS - opasna rabota.. mislam deka debelata ja izmislila…
clip_image001.gif
uste poubavo bi ni bilo ako bi me slusala za se i sesto t.e. da najdeme zaednicki kompromis ama da bide po moe :p (sala).. i saka da nareduva, da spie, na fb da sedi, “Bubble Witch” da igra, da ogovara, da jade :p, Alcna e mn :p
clip_image001.gif
i mn si ja sakam zaradi site ovie raboti..
I ima mn sonista.. koi sto bi sakal site da I gi ispolnam samo sto nemam uslovi za toa sto mi e mnogu zal… No se trudam i nadevam deka ke se desi se so ke posaka :))) Si se nervirame megu sebe I si se smiruvame odma.. I pak mn si se sakame.. <3 :))) i ova ne e se.. ova e samo kratok del onaka 2-3 reda od vovedot.... ako se raspisuvam... :S :p :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: FallenAngel

Jeremija Krstic

Полноправен Член
8 септември 2012
41
22
8
31
Дома :)
Дуже, од форумов некоја да не ти девојка? Пошто гледам прво мислење веднаш во темава :) Се шалам, ај добро ни дојде на форумот, и пишувај кирилица ;)




Не, нема врска не е од форумов... Иначе онака од навика си пишувам на латиница :) Но нема везе еве се се учи :)
 

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Па...
Плави очи - плава коса, згоден, пазлив, нежен... Секогаш тука за мене.
Само што не е мој :D камо да беше мој хахах :mstickle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed