1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Омилен(и) музичар(и)

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selma, 8 март 2012.

1. parvati

parvati Сангвиник

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    6,697
    Допаѓања:
    13,874
    Џими Хендрикс !​
    Jimi_Hendrix_-_The_Cry_Of_Love.jpg

На Anakin му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Bleach

Bleach Истакнат Член

Зачленет на:
    23 декември 2012
    Мислења:
    146
    Допаѓања:
    257
    Nirvana
    Guns N' Roses
    Bon Jovi
    Skid Row
    Led Zeppelin
    Black Sabbath
    Iron Maiden
    Slayer
    Red Hot Chili Peppers
    Sex Pistols
    Pink Floyd
    Aerosmith
    Deep Purple
    The Rolling Stones
    AC/DC
    The Runaways
    Архангел
    Мизар
    Санаториум
    Екатарина Велика
    ...
    До утре треба да пишувам (think)

На kizzo и Anakin им се допаѓа ова.
  3. Anakin

Anakin Истакнат Член

Зачленет на:
    23 август 2012
    Мислења:
    869
    Допаѓања:
    977
    Hendrix, Pink Floyd, The Doors, Janis Joplin, Sex Pistols, Led Zeppelin, H. Hancock, Joe Zawinul, Magma, Kraftwerk, Miles Davis, John Coltrane and many others...Massive Attack, The Streets , The Smiths, Radiohead , Frank Zappa , Rage against the machine, Nina Simone...

На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Luckky

Luckky Upright

Зачленет на:
    22 февруари 2012
    Мислења:
    2,635
    Допаѓања:
    5,809
    Florence and the Machine, The Killers, Emeli Sande, Ellie Goulding, Hurts, Muse, Arctic Monkeys, Bon Iver, Coldplay, Radiohead, Lana Del Rey, The Strokes, Ed Sheeran, Green Day, Beck, Imagine dragons, The Lumineers, Snow Patrol, The Black Keys, The Band Perry, Lady Antebellum, Paramore..

На Aleksis му/ѝ се допаѓа ова.
  5. balletshoes

balletshoes Нов член

Зачленет на:
    31 август 2014
    Мислења:
    10
    Допаѓања:
    3
  6. __Fenix__

__Fenix__ Староседелец

Зачленет на:
    9 февруари 2015
    Мислења:
    1,716
    Допаѓања:
    744
    Сите имаме по некој омилен музичар или музичка групе ,еве бидејќи јас одсекогаш сум бил на страната на 80тите,а не на денешниве идентични песни,од повеќето би ги издвоил нормално Тоше без дилеми и од групите покрај Парни в,Црвена ј,јас би ги ставил на врвот нормално незаменливите МАГАЗИН (само од времето на Лилјана Николовска односно правиот МАГАЗИН ),ајде Тоше е сегашен и посебен па би го тргнал од денешниве и сето ова кога ќе се спореди со сегашниве песни кој се скоро исти и се слушаат ради реда колку ете да бидеш во тек со времето,а јас не ги признавам и не ми се репер за времето нели како на многумина од овие што викам јас со современи бракови или врски така што разликата е небо и земја,за волја на вистината !!! :kafe:cool:

7. axokjart

axokjart Истакнат Член

Зачленет на:
    18 август 2017
    Мислења:
    14
    Допаѓања:
    3
    Rhcp , nirvana , white buffalo , gnr , ac/dc , radiohead , him , aerosmith , soad , bon jovi , scorpions , bob marley , the doors , manu chao , slipknot , metllica , slayer... И уште многу
    Од македонските : студени нозе , ареа , архангел , санаториум , chromatic point , .... И така натаму XD

Sent from my SM-C9000 using Tapatalk

Сподели: