1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Омилен(и) музичар(и)

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selma, 8 март 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,070
  Имаме тема омилен тип музика, но немаме ваква тема. Кои ви се омилени музичари или бендови?
   
 2. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,640
  Bob marley and wailers .. на врвот после идат френк синатра , дубиоза колектив, сарс, галија марли фемили ( цела фамилија) и уште еден куп други... и да не ги заборавам и Мизар ги слушам...
   
  На Kiril му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Avona Vi

  Avona Vi Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  493
  Допаѓања:
  630
  Marchelo & Eminem - нај омилени..
  Travie McCoy, Елементал, Легијата, Prodigy итн итн...
   
  На Hexasto му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  439
  Допаѓања:
  236
  Најомилени У2 нормално ,а инаку слушам се од рок ,понешто метал.... пинк флојд исто меѓу омилените :D
   
 5. Astrostoper

  Astrostoper Активен Член

  Зачленет на:
  5 март 2012
  Мислења:
  224
  Допаѓања:
  248
  michael shenker
   
 6. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Јован Јованов, Нокаут...
  Green Day, Bruno Mars...
   
 7. Snape

  Snape Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  402
  Омилени :biggrin
  Рок: Bon Jovi, Guns n Roses, Aerosmith
  Комерцијала: Риана и Лејди Гага
  и од Екс Ју: Црвена Јабука, Плави Оркестар, Нови Фосили..
   
  На Hexasto му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  -Rihanna
  -Inna
  -Black Eyed Peace
  -Enrique Iglesias
  -Pitbull
  -David Guetta
  -Madonna
  -LMFAO
  -Nicki Minaj
  -Antonia Morena
  -Lady Gaga
  -Justin Timberlake
  -Timberland.........
   
  На Ludaca и Hexasto им се допаѓа ова.
 9. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,640
  еј заборајв да г оспомнам the one and only .. Бора чорба и рибља чорба....
   
  На 048 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Bajaga и Crvena Jabuka ги заборавив :biggrin
   
  На 048 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: