1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Омилени цитати (со наведен автор)

Дискусија во форумот 'Литература и книжевност' започната од Libra, 16 февруари 2012.

 1. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,502
  Допаѓања:
  5,585
  Puz4Vkc.jpg
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 2. İncognito

  İncognito Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,396
  Допаѓања:
  3,665
  alanwatts1.jpg
   
  На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  675
  Допаѓања:
  1,168
  - Ne daš mi da spavam - rekao sam, tobože prijekorno, a ništa drugo nisam želio, ni ljepše, ni draže, nikad, u životu.
  Meša Selimović
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  675
  Допаѓања:
  1,168
  IMG_20190109_182406_643.jpg
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  675
  Допаѓања:
  1,168
  For most humans the act of surrender has meant the loss of autonomy or worse—loss of one's own mind.
  Surrender is neither control nor morbid dependency and cannot be made contingent upon giving away one's "soul"; nonetheless, the person surrendering opens completely to the moment, and runs the risk of being deeply hurt.
  Christopher Hyatt
   
  На İncognito му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: