1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Омилени стихови

Дискусија во форумот 'Литература и книжевност' започната од Andrea Bloodbucket, 18 февруари 2012.

 1. violetmoon

  violetmoon Модератор Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,254
  Допаѓања:
  5,356
  Пол:
  Женски
  Лудости и жешки солзи
  сокриваш зад лажни сомнежи.
  Преку разум не ме гледај
  в срце провери
  со срце погледни.

  Невидливо ќе те води
  в постела од топли прегратки.
  Мојот лик е само привид
  зад него се гледаш себеси.

  -Архангел
   
  На corki му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: