1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Омилени албуми

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Saladin, 20 март 2012.

 1. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  691
  Пол:
  Женски
  Images and Words; Black Clouds & Silver Linings - Dream Theater
  Скоро сите од Loreena McKennitt
  In Absentia; Deadwing - Porcupine Tree
  Resist - Kosheen
  The JoshuaTree; How To Dismantle an Atomic Bomb - U2...
   
  На Saladin и $3Я3|\||)&p&†Y им се допаѓа ова.
 2. Marcello

  Marcello Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Машки
 3. Дејви

  Дејви Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 март 2016
  Мислења:
  305
  Допаѓања:
  186
 4. Loner

  Loner Активен Член

  Зачленет на:
  13 март 2016
  Мислења:
  340
  Допаѓања:
  86
  Пол:
  Машки
 5. Дејви

  Дејви Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 март 2016
  Мислења:
  305
  Допаѓања:
  186
  The Cult
  Sonic Temple
   
 6. Saladin

  Saladin Unbaised Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,922
  Допаѓања:
  9,605
  Пол:
  Машки
 7. Headache

  Headache Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 јуни 2016
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Машки
 8. violetmoon

  violetmoon Модератор Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,283
  Допаѓања:
  5,414
  Пол:
  Женски
  Nightwish - Imaginaerum.
  Седми албум по ред, издаден 2011, нивен најдобри и воопшто еден од подобрите што сум ги слушнала.
  Што да кажам повеќе, бендов едноставно во срце ми е (inlove)
  Nightwish_imaginaerum_cover.jpg
  MI0003501205.jpg
   

Сподели: