Омилена српска серија?

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Мојата омилена серија е Љубов и омраза.За оние кои не ја знаат,малку вовед:
Серијата ги прати згодите и незгодите на семејството Лазаревиќ.Новата сопруга на Богдан,Кача,е многу темпераментна и често прави проблеми меѓу останатите членови на семејството.Исто така крие тајни од минатото,кои ја прогонуваат постојано.Милош е постариот син,незадоволен од животот и пропаднат алкохоличар,оженет за Ивана,која очајно се обидува да забремени.Бојан е помалиот син на Богдан, кој има повеќе љубовни врски а исто така спие и со неговата маќеа,Кача.Сопругата на Бојан,Љубица, е угледна и успешна пословна жена,на која семејството и е пред се.Оља е сестрата на Милош и Бојан,која останува бремена од нејзиниот професор од факултетот и тотално збунета не знае кој пат да го фати.

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ина.

laura

Полноправен Член
21 ноември 2012
28
19
8
30
Мојата омилена српска серија е љубав, навика и паника.Оваа серија е комедија и ги прикажува авантурите, згодите и незгодите на едно семејство.Еве една епизода од оваа серија
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Стоименов

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
изразнасмо сс Среќни људи
едина серија која ти е интересна колко пут и да гу глеаш
фаце како Попара и Шќепан Шќекиќ не се забрављаф никад
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Тешко да се одлучам за една, па ќе пишам две. Камионџии и Отпишаните. Различни жанрови и актери. Во првата легендарните Паја и Јаре (Чкања и Вуисиќ) и нивните авантури како шофери на камион ќе ме насмеат и 100 пати да ги гледам. Втората - воена драма со одличен приказ на некогашната борба меѓу партизаните и швабите (читај германци). Секако легендарна актерска екипа предводена од Драган Николиќ.
Мислам дека и двете серии се целосно прикачени на Јутјуб па кој сака може да ги погледне :)
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Луд збунет нормален - вака мислам дека беше
Се надевам нема да ми замериш што ќе те поправам но луд збунет нормален е боснанска серија.

он топик
Ранетиот Орел
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Teresa and Hkakashi