Омилена салата?

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
сфака на некој начин ми е омилена. зависи од 'мезе' Ч ) тоес кој алкохол е у питање :D
-шопска ми е омилена кд се конзумира ракиичка
-грчка........узо
-цезар vs шток :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Maks

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Јас секој ден си јадам салата, краставица - домат - сиренце.....Иначе од другиве француска (си правам дома сам), шопска, ѕаѕики, пилешка и кинеска.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Maks

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
сфака на некој начин ми е омилена. зависи од 'мезе' Ч ) тоес кој алкохол е у питање :D
-шопска ми е омилена кд се конзумира ракиичка
-грчка........узо
-цезар vs шток :D

А с'с воду? :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Maks and Luckky

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
  • Шопска само бес кромид
  • Аргатска без лук
  • Моркови и цвекло
  • Краставици
  • Руска салата
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Maks

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Руска салата, салата од марула и од зелка...ама повеќе си сакам марулче отколку зелче :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca and Maks

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Омилена ми е салата од марула :D
Само што смачкав една полна чинија марула со малди кромидчиња. :) Пробај некогаш исецкај варени јајца во салатата, мн. е вкусна. Јас таквата Велигденска салата ја викам, пред неколку години на татко ми за велигденот му текна јајца да стаи во марулата. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Maks

Maks

Староседелец
Само што смачкав една полна чинија марула со малди кромидчиња. :) Пробај некогаш исецкај варени јајца во салатата, мн. е вкусна. Јас таквата Велигденска салата ја викам, пред неколку години на татко ми за велигденот му текна јајца да стаи во марулата. :)
И јас истото пред 1 час цела чинија:rofl беш ке ја пробам и така со варени јајца нема да чекам велигден уште до вечер или утре ке го направам тоа :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Мортидо and parvati