1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ноќниот живот во вашиот град

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од WomanInRed, 27 февруари 2012.

1. Kitty

Kitty Староседелец

Зачленет на:
    26 март 2012
    Мислења:
    2,665
    Допаѓања:
    6,917
    Цветанка ве затупе изгледа :rofl..На времето во Пп имаше нај јака журка, Премиер, Вип старото, Тхе Енд Вирус,Барон па лудници беа до сабајле.Сега сите се жалат тапа било скрос..

На Aquarius му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Мрчатор

Мрчатор Parleur

Зачленет на:
    1 март 2012
    Мислења:
    6,129
    Допаѓања:
    9,087
    Врие малолетници. Мене ми бараат лична карта, на девојче (велам девојче, зашто уште незнае мрсулите да си ги избрише) не и бараат.
    Нема, тапа е се. Јбг. :D

3. Змејче

Змејче Незапирлива

Зачленет на:
    14 јули 2013
    Мислења:
    1,114
    Допаѓања:
    2,417
    Навистина вријат од малолетници. Ѕенѕаат исфрустрираните цуци ко 25 годишни, а немаат ни 16г. (facepalm)фраериве во сакоа од по 300 евра, а со 100 ден. у џеб....алооооооооооооооо каде е младоста шо ја имавме???:mad:

4. Mameha

Mameha Староседелец

Зачленет на:
    9 јуни 2013
    Мислења:
    340
    Допаѓања:
    812
    Порано одвај чекав да дојди викенд и да излезам и секогаш убаво си поминував, а сега кога ќе дојди викенд не ми се излегува воопшто оти е катастрофа. Сето е деца, а се занесуваат, се пијанат и глупираат и се прават кизне колку да се големи, посебно девојчинана,таа одвај 16год има а се направила 10години постара. Од друга страна некои стари над 30години и фазла застанале на шанк и гледаат на ќараат некоја малолетничка :facepalm2 За музикана немам коментар...и сега секој втор е ди џеј, а келнерине се занесуваат се прават како тие да се гади на кафичот, а не келнери.

На Aquarius, Змејче и Vlatkovski им се допаѓа ова.
  5. parvati

parvati Сангвиник

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    6,632
    Допаѓања:
    13,873
    Ви што не ви се сфиѓа искачање у ваш град, што би сакале да се отфори за да ви се сфиѓа ? : )
    Eве ја на пример сакам да има још поише пиввнице пабчиња него дискотеке и гужве, али сфе здосадуе, такф народ смо

6. Vlatkovski

Vlatkovski Истакнат Член

Зачленет на:
    6 декември 2013
    Мислења:
    12
    Допаѓања:
    8
    Одамна Скопје нема што да понуди, чат пат ќе скокнам до Сектор коа има дџ по мој укус и коа знам дека внатре ќе има 30 души прави љубители на музика. Иначе кафе пијам у Излет (ако идам на кафе). Да речам со моите 35 ја го фатив најубавото време на Скопје со ноќен живот, од 1995та до 2007 некаде, после тоа....потоп.

п.с. мене ми фали диско као што беше Елемент, и ми фали џез бар со долг шанк и прави музичари што ќе свират acid/contemporary jazz.

На Baknuvalka му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Mnogo Bitno

Mnogo Bitno Истакнат Член

Зачленет на:
    9 февруари 2015
    Мислења:
    1,639
    Допаѓања:
    701
    1507146_1500982193507775_2209248428210484775_n.jpg (pivo)

На Ita и Saladin им се допаѓа ова.
  8. bliznaci

bliznaci Истакнат Член

Зачленет на:
    29 јануари 2015
    Мислења:
    169
    Допаѓања:
    38
    Во Гостивар:2 дискотеки преполни.Се сведува тоа на кој кого видел,што правел и со кого бил.
    Иначе две години немам излезено по дискотеки,а и никогаш не сум сакала во тесен простор.

9. incule

incule Истакнат Член

Зачленет на:
    5 јануари 2015
    Мислења:
    476
    Допаѓања:
    60
    Во мојот град е супер за шетање,за диско забави,за разонода,ништо не би сменила

Сподели: