1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ноќниот живот во вашиот град

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од WomanInRed, 27 февруари 2012.

 1. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,665
  Допаѓања:
  6,917
  Пол:
  Женски
  Цветанка ве затупе изгледа :rofl..На времето во Пп имаше нај јака журка, Премиер, Вип старото, Тхе Енд Вирус,Барон па лудници беа до сабајле.Сега сите се жалат тапа било скрос..
   
  На Aquarius му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Мрчатор

  Мрчатор Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,129
  Допаѓања:
  9,087
  Пол:
  Машки
  Врие малолетници. Мене ми бараат лична карта, на девојче (велам девојче, зашто уште незнае мрсулите да си ги избрише) не и бараат.
  Нема, тапа е се. Јбг. :D
   
 3. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,114
  Допаѓања:
  2,417
  Пол:
  Женски
  Навистина вријат од малолетници. Ѕенѕаат исфрустрираните цуци ко 25 годишни, а немаат ни 16г. (facepalm)фраериве во сакоа од по 300 евра, а со 100 ден. у џеб....алооооооооооооооо каде е младоста шо ја имавме???:mad:
   
 4. Mameha

  Mameha Староседелец

  Зачленет на:
  9 јуни 2013
  Мислења:
  340
  Допаѓања:
  812
  Пол:
  Женски
  Порано одвај чекав да дојди викенд и да излезам и секогаш убаво си поминував, а сега кога ќе дојди викенд не ми се излегува воопшто оти е катастрофа. Сето е деца, а се занесуваат, се пијанат и глупираат и се прават кизне колку да се големи, посебно девојчинана,таа одвај 16год има а се направила 10години постара. Од друга страна некои стари над 30години и фазла застанале на шанк и гледаат на ќараат некоја малолетничка :facepalm2 За музикана немам коментар...и сега секој втор е ди џеј, а келнерине се занесуваат се прават како тие да се гади на кафичот, а не келнери.
   
  На Aquarius, Змејче и Vlatkovski им се допаѓа ова.
 5. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,632
  Допаѓања:
  13,873
  Ви што не ви се сфиѓа искачање у ваш град, што би сакале да се отфори за да ви се сфиѓа ? : )
  Eве ја на пример сакам да има још поише пиввнице пабчиња него дискотеке и гужве, али сфе здосадуе, такф народ смо
   
 6. Vlatkovski

  Vlatkovski Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 декември 2013
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Машки
  Одамна Скопје нема што да понуди, чат пат ќе скокнам до Сектор коа има дџ по мој укус и коа знам дека внатре ќе има 30 души прави љубители на музика. Иначе кафе пијам у Излет (ако идам на кафе). Да речам со моите 35 ја го фатив најубавото време на Скопје со ноќен живот, од 1995та до 2007 некаде, после тоа....потоп.

  п.с. мене ми фали диско као што беше Елемент, и ми фали џез бар со долг шанк и прави музичари што ќе свират acid/contemporary jazz.
   
  На Baknuvalka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,639
  Допаѓања:
  701
  Пол:
  Машки
  1507146_1500982193507775_2209248428210484775_n.jpg (pivo)
   
  На Ita и Saladin им се допаѓа ова.
 8. bliznaci

  bliznaci Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Во Гостивар:2 дискотеки преполни.Се сведува тоа на кој кого видел,што правел и со кого бил.
  Иначе две години немам излезено по дискотеки,а и никогаш не сум сакала во тесен простор.
   
 9. incule

  incule Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  476
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Женски
  Во мојот град е супер за шетање,за диско забави,за разонода,ништо не би сменила
   

Сподели: