1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Нокти - гелни, надградба

Дискусија во форумот 'Тело' започната од Blueberry, 14 февруари 2012.

1. MyBella

MyBella Нов член

Зачленет на:
    18 февруари 2012
    Мислења:
    26
    Допаѓања:
    14
  2. Реми

Реми Староседелец

Зачленет на:
    18 февруари 2012
    Мислења:
    542
    Допаѓања:
    957
    Ги обожавам. Така ми се поправи ноктот и ми расте веќе поцврст, без да се лупи.
    Два пати ставив нагдрадба, за потоа на моите да ставам само гел, како заштита и подолго траење.
    Курчење е секој втор ден да се замараш со лакирање. Сега две недели немам грижа за излупен лак.

Инаку за долги и тенки ќе бараш надградба само со типсови.

3. LadyInPink

LadyInPink Истакнат Член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    1,239
    Допаѓања:
    1,758
    Јас двапати имам ставено надградба. Првиот пат гелна беше. Ама сама ја вадев кога почнаа моите да растат и се уништија. Имав 13 години, појма немав дека требало тие да ми ја извадат.
    После ставив за полуматура, акрил. Тоа беше подобро. Не се уништија и повеќе траеја.
    Сега сакам пак да ставам ама се мислам дали акрил или гел. Само така престанувам да ги грицкам ноктите, друг спас ми нема...

4. Реми

Реми Староседелец

Зачленет на:
    18 февруари 2012
    Мислења:
    542
    Допаѓања:
    957
    Гелни, зашто акрилот е пластика и повеќе оштетува. Ако ставиш гелни и после еден месец отидеш на одржување, да ги скратат, односно направат пак убави, наредниот твоите ќе бидат доволно долги за да ставиш еден слој на гел како заштита.

На LadyInPink му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Mila Kunis

Mila Kunis Истакнат Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    2,279
    Допаѓања:
    3,527
    Исто,исто.... не можев да си ги вратам во нормала,се зацрвстија и неколку месеци после ми се двоеа ми се лупеа....природно си е природно бе :biggrin

6. mAcIkA

mAcIkA Истакнат Член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    376
    Допаѓања:
    516
    Photo0496.jpg
    набрзина направени...:)

7. Реми

Реми Староседелец

Зачленет на:
    18 февруари 2012
    Мислења:
    542
    Допаѓања:
    957
  8. Marama

Marama Нов член

Зачленет на:
    21 февруари 2012
    Мислења:
    14
    Допаѓања:
    7
    Пред една година прв пат си ставив гел на моите нокти , али после една недела одма почна да ми се лупи... Верувам дека беше до искуството на козметичарките :unsure

9. Marrie

Marrie Староседелец

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    507
    Допаѓања:
    802
    Досега немам направено доградба, пошо ги грицкам ноктите :sram
    Во план сум да направам за матура, пошо кај ќе одам со нокти изгрицкани, цела скоцкана, средена, ноктите за никаде :D

Сподели: