1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Новогодишни фризури

Дискусија во форумот 'Коса' започната од JaMi, 22 декември 2012.

 1. violetmoon

  violetmoon Модератор Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,264
  Допаѓања:
  5,386
  Пол:
  Женски
  бидејки си ја скратив мојата доолга коса сега немам многу избор
  9.jpg
  или
  images (5).jpg
   
  На WomanInRed, elizabetta и JaMi им се допаѓа ова.
 2. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  853
  Допаѓања:
  977
  [​IMG]


  [​IMG]  [​IMG]
   
  На violetmoon и JaMi им се допаѓа ова.
 3. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,215
  Допаѓања:
  3,099
  Пол:
  Женски
  најверојатно нешто вака, и тоа сама дома ќе си ја направам : )
  yu.jpg images (32).jpg


  не планирам сарми да ставам на глава или некои бабински фризури, пунџи и што знам уште не... (shake)
   
  На JaMi и parvati им се допаѓа ова.
 4. elizabetta

  elizabetta Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 септември 2012
  Мислења:
  216
  Допаѓања:
  380
  Пол:
  Женски
  мојата новогодишна фризура ќе е како и обичните денови, нешто вака:
  [​IMG]
   
  На JaMi, Сара.13 и WomanInRed им се допаѓа ова.
 5. Lepaa

  Lepaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 декември 2012
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  1,703
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Сара.13, Natenceto, JaMi и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,022
  Допаѓања:
  1,189
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ана-Каренина

  Ана-Каренина Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  996
  Допаѓања:
  1,749
  Пол:
  Женски

  Прекрасно, прекрасно.
  Вака сакам за НГ.(wasntme)
   
  На elizabetta, Luckky и JaMi им се допаѓа ова.
 8. ина.

  ина. Истакнат Член

  Зачленет на:
  31 декември 2012
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
 9. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,392
  Допаѓања:
  3,251
  Пол:
  Женски
 10. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,096
  Допаѓања:
  952
  Пол:
  Женски
  Воопшто не сакам фризури.
  Изгледа како премногу да сте вложиле, а резултатот е заглавување пола час во миење на стоте кила лак за коса.
  Најубаво е косата да е права. Ниту сарми, ниту локни. Јас избегнувам да ја виткам косата зошто не сакам да ја прскам со лак и не сакам да ја тапирам.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Сподели: