Новогодишни/празнични/фамилијарни филмови

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Home alone 5 (2012)

ептен е добар филмот :zelen
стандард како и секој др дел
Тешко дека се стандард. Кецот не се сеќавам како беше, ама двојката беше предобра, 3-ката го сменија Кевин и не е тоа што беше, и 4-ката исто. 5-ката го немам гледано ама сигурен сум дека си нема врска. ;)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Тешко дека се стандард. Кецот не се сеќавам како беше, ама двојката беше предобра, 3-ката го сменија Кевин и не е тоа што беше, и 4-ката исто. 5-ката го немам гледано ама сигурен сум дека си нема врска. ;)

Мене кецот ми е најлегендарен, двојката речиси еднаков, тројката океј, четворката тапа, а петката уште ја немам гледано и ќе ја погледнам во наредните 2 недели.

Има еден од 80-ите со Бил Муреј, се вика Scrooged, вреди да се погледне.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Џабе ќе си трошите време со Home alone 5,исто како и 3 и 4 и тој е глупав,за нова година само кецот и двојката од Home alone и овој со Бил Муреј е добар филм,си испукаш пуканчиња и си гледаш
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Тешко дека се стандард. Кецот не се сеќавам како беше, ама двојката беше предобра, 3-ката го сменија Кевин и не е тоа што беше, и 4-ката исто. 5-ката го немам гледано ама сигурен сум дека си нема врска. ;)

па ќе го сменат Кевин, ами постар и од нас е сега :zelen

добар е 5 дел, гледај го...мене ми беше интересен...
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Мене кецот ми е најлегендарен, двојката речиси еднаков, тројката океј, четворката тапа, а петката уште ја немам гледано и ќе ја погледнам во наредните 2 недели.

Има еден од 80-ите со Бил Муреј, се вика Scrooged, вреди да се погледне.
Само што ја изгледав 5-ката и може да се каже дека е тука некаде како 4-ката. Ништо посебно, 1 саат досаден, 20 мин смеење. Му давам 4/10. Scrooged ми делува познато, добра оцена има на ИМДБ, па ќе го оставам за Нова Година или Божиќ :)
па ќе го сменат Кевин, ами постар и од нас е сега :zelen

добар е 5 дел, гледај го...мене ми беше интересен...
Не викам дека нема да порасне детето, нормално е тоа. Ама ако сакале да направат 3-ти дел требало одма по 2-ката да го направат 1993, а не да чекаат 5 години. За една година Кевин (Меколи Калкин) не може многу да се промени.
 

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Обожавам да гледам новогодишни филмови во овој период од годината. Имиња на филмови не памтам, ама ете речиси сите од тие што се спомнати погоре сум ги изгледала. Впрочем, не верувам дека постои некој кој не ги гледал.
Видов некој имаше спомнато за Home alone 5. Па следен на листата е тој :)