1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Нова ,,Христова жива црква" бара регистрација

Дискусија во форумот 'Религија' започната од Makedonec, 30 јануари 2015.

1. Electra

Electra Неонка Член на администрација Админ

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    2,010
    Допаѓања:
    6,621
    Велес јес да има топилници, ама овој претерал. Значи буквално е од оние што мислат дека имаат талент, па прават песни. (facepalm)
    Мала дигресија од темата за црквата, али ваљда преку ритуаливе ќе ја промовира и својата музика.
    Што знам, мене доволна тортура би ми било да треба да го слушам.
    Извадок од Вечер од пред 3 години:
    Кој ми го најде албумот, го праќам на Хаваи цел месец откако ќе се збогатам благодарение на исцелувачката музика.
    Види бе, си ги искомбинирал работите и ќе млати пари на двете. Уз сеансите ќе продава или поклонува и ЦД-а и ете ти профит.

Готово, сметајте дека 73ца се потпишале. (nod)
    ALL HAIL THE MASTER!

На existence му/ѝ се допаѓа ова.
  2. malo

malo Староседелец Најфотограф

Зачленет на:
    13 септември 2012
    Мислења:
    1,276
    Допаѓања:
    2,046

Во право се дека музиката му е исцелителна, необично ме расположува, некако многу на смеење ме тера, но мое мислење е дека уште поголем исцелител бил во времето кога не бил свесен за тоа. Ако не верувате еве ви доказ

Последна промена од модератор: 1 февруари 2015
    На Baknuvalka и Electra им се допаѓа ова.
  3. Makedonec

Makedonec Модератор Член на администрација

Зачленет на:
    15 јуни 2014
    Мислења:
    1,247
    Допаѓања:
    1,032
    Судот спречи регистрација на ,,жива црква'' која се занимава со истерување ѓаволи

Падна во вода обидот за официјализирање на дејноста истерувач на демони во Македонија. Надлежниот суд го одбил барањето за регистрација на новата “Христова жива црква”, поднесено од Константин Кајшаров. Црквата која требало да биде специјализирана за исцелување на болните, ослободување на проклетствата и растурање на магии, не доби зелено светло од институциите, со што пропадна обидот Македонија да го добие својот прв егзорцист. Кајшаров кој исцелувањете го оддржува во својот институт, пред камерата на Сител говори дека покрај неговата моќ помогнала на многу луѓе.

Спротивно на ова пак, претседателката на комисијата за односи меѓу верските заедници смета дека местото на луѓето е во црквите. Божиновска вели дека исцелувањето е работа на специјализираните свештеници.

Според информациите, до надлежните судови поднесени се повеќе барања за нови верски објекти потпишани од 72 граѓани.

http://m.sitel.com.mk/sudot-sprechi...-koja-se-zanimava-so-isteruvanje-na-gjavoli-0

4. Altaïr

Altaïr Shinigami

Најактивен член

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,749
    Допаѓања:
    2,559
    Кајшаров е специјализиран за крадење. На претходната страна има пишано дека не давал бесплатни совети, па нормално, кој крадец дава нешто. Како може да му се верува на овој не знам, премногу прост народ постои, црква ќе правел за истерување демони, па најголем демон си ти да ти ..... ретардираниот. Како не го убие некој да се спасат луѓето додека е време.

5. Nekoe

Nekoe Нов член

Зачленет на:
    25 септември 2014
    Мислења:
    12
    Допаѓања:
    14
    Оваа будала одамна ја немав видено...

6. bliznaci

bliznaci Истакнат Член

Зачленет на: