1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Нова ,,Христова жива црква" бара регистрација

Дискусија во форумот 'Религија' започната од Makedonec, 30 јануари 2015.

 1. Electra

  Electra Неонка Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,010
  Допаѓања:
  6,621
  Велес јес да има топилници, ама овој претерал. Значи буквално е од оние што мислат дека имаат талент, па прават песни. (facepalm)
  Мала дигресија од темата за црквата, али ваљда преку ритуаливе ќе ја промовира и својата музика.
  Што знам, мене доволна тортура би ми било да треба да го слушам.
  Извадок од Вечер од пред 3 години:
  Кој ми го најде албумот, го праќам на Хаваи цел месец откако ќе се збогатам благодарение на исцелувачката музика.
  Види бе, си ги искомбинирал работите и ќе млати пари на двете. Уз сеансите ќе продава или поклонува и ЦД-а и ете ти профит.

  Готово, сметајте дека 73ца се потпишале. (nod)
  ALL HAIL THE MASTER!
   
  На existence му/ѝ се допаѓа ова.
 2. malo

  malo Староседелец Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  2,046
  Пол:
  Женски


  Во право се дека музиката му е исцелителна, необично ме расположува, некако многу на смеење ме тера, но мое мислење е дека уште поголем исцелител бил во времето кога не бил свесен за тоа. Ако не верувате еве ви доказ
   
  Последна промена од модератор: 1 февруари 2015
  На Baknuvalka и Electra им се допаѓа ова.
 3. Makedonec

  Makedonec Модератор Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,247
  Допаѓања:
  1,032
  Пол:
  Машки
  Судот спречи регистрација на ,,жива црква'' која се занимава со истерување ѓаволи

  Падна во вода обидот за официјализирање на дејноста истерувач на демони во Македонија. Надлежниот суд го одбил барањето за регистрација на новата “Христова жива црква”, поднесено од Константин Кајшаров. Црквата која требало да биде специјализирана за исцелување на болните, ослободување на проклетствата и растурање на магии, не доби зелено светло од институциите, со што пропадна обидот Македонија да го добие својот прв егзорцист. Кајшаров кој исцелувањете го оддржува во својот институт, пред камерата на Сител говори дека покрај неговата моќ помогнала на многу луѓе.

  Спротивно на ова пак, претседателката на комисијата за односи меѓу верските заедници смета дека местото на луѓето е во црквите. Божиновска вели дека исцелувањето е работа на специјализираните свештеници.

  Според информациите, до надлежните судови поднесени се повеќе барања за нови верски објекти потпишани од 72 граѓани.

  http://m.sitel.com.mk/sudot-sprechi...-koja-se-zanimava-so-isteruvanje-na-gjavoli-0
   
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Најактивен член

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,749
  Допаѓања:
  2,559
  Пол:
  Машки
  Кајшаров е специјализиран за крадење. На претходната страна има пишано дека не давал бесплатни совети, па нормално, кој крадец дава нешто. Како може да му се верува на овој не знам, премногу прост народ постои, црква ќе правел за истерување демони, па најголем демон си ти да ти ..... ретардираниот. Како не го убие некој да се спасат луѓето додека е време.
   
 5. Nekoe

  Nekoe Нов член

  Зачленет на:
  25 септември 2014
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Машки
  Оваа будала одамна ја немав видено...
   
 6. bliznaci

  bliznaci Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Кај нас лошите работи се прифаќаат.
  Разни организации со лоши намери,во мала земја.:(
  И веќе постоечките секти треба да се забранат со нивната работа
   

Сподели: