Не ми е јасно...?

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Навистина не ми е јасно каде отидоа основните човекови вредности,каде отиде умот, моралот?Не ми е јасно како може да се зголемува бројката на пријавени за семејно насилство,малтретирање на деца,сексусално,емоционално и физичко злоставување?Па нели сме попаметни,покултирни,поцивилизирани?Не ми е јасно како може да расте бројот на сексуално малтретирање на малолетни девојЧиња?Не ми е јасно зочто го уништивме светот?Не ми е јасно како можеме да гледаме погубување на човек пред цел свет,а изиграваме заштитиници на животни?Не ми е јасно зошто станувам се полоша?НЕ МИ Е ЈАСНО ЗОШТО ЗЕМЈАВА НЕ НЕ СТРЕСЕ,КАКО КОГА КУЧЕТО СИ ГИ ТРЕСЕ БОЛВИТЕ,ДА НЕ ИСФРЛИ ОД ПЛАНЕТАВА ?
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Не ми е јасно како може човек на некои 40-тина години, кој тежи некои 100-тина кила, да рече :
“Докторе, ме боли едно ЗАПЧЕ да видиме што е“
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

MacedonishQueen

Истакнат Член
17 јуни 2015
205
131
143
Не ми е јасно зошто си ги сликаат нозете?
Ај женските иде во ред..али машките? :nah
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Не ми е јасно зошто си ги сликаат нозете?
Ај женските иде во ред..али машките? :nah
Хаха и ја си ги сликам чат пат ама во последно време многу се здебелија па и не ги сликам баш, а маживе дали и они знаат воопшто зашто ги сликаат језда ја не сум сретнала до сега некој маж т.е слика со нозе од маж уствари не имаше еден ама многу беше добра сликата а во нозете, ко балеринче беше :D и така.
Мене не ми е јасно како може на скоро се да бидам алергична?
 

MacedonishQueen

Истакнат Член
17 јуни 2015
205
131
143
Хаха и ја си ги сликам чат пат ама во последно време многу се здебелија па и не ги сликам баш, а маживе дали и они знаат воопшто зашто ги сликаат језда ја не сум сретнала до сега некој маж т.е слика со нозе од маж уствари не имаше еден ама многу беше добра сликата а во нозете, ко балеринче беше :D и така.
Мене не ми е јасно како може на скоро се да бидам алергична?

Мислам у ред иде женските, али машките? воопшто не ми е јасно (facepalm)
Посети лекар.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Не ми е јасно што е во ред со жениве, а што па не е во ред со мажите!?
Или обете да посетат лекар или никој.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Priroden