Несреќна љубов

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Темата...... песна што ве потсека на некоја несрекна љубов ме потикна да ја отворам темава.
Што за вас претставува нескрекна љубов?
Љубов кон личност што сте ја сакале а никогаш не ви се возвратила?
Љубов која била срекна и обострана а завршила кога вие не сте биле спремни на тоа?Или кога вие сте ја завршиле а партнерот сеуште ве сакал и сакал да продолжите?
Љубов која завршила ради тоа што други така сакале а вие и двајцата или бар еден од вас неможел да го издржи притисокот?
Дали за срекна љубов ја сметаме само онаа љубов што завршила со брак?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy and Dee Dee

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Несреќна љубов за мене е љубов која не успеала да си ја постигне поентата. Може да заврши и со брак, но сепак да не ја постигнала својата поента. Поентата? Тоа не можеш да го дефинираш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and parvati

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Несреќна љубов за мене е љубов која не успеала да си ја постигне поентата. Може да заврши и со брак, но сепак да не ја постигнала својата поента. Поентата? Тоа не можеш да го дефинираш.
пробај ти да ми ја доловиш твојата поента за срекна љубов или пак ако не ете полесно,што е несрекна љубов?:)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Среќна љубов? Љубов која успева да го разбуди вистинското суштество кое лежи скриено во секого од нас. Љубов која успева да ги размрда сите чувства, која успева да ти го отвори умот и да го погледниш светот од една сосема поразлична перспектива вообичаено недостапна без вистинска љубов. Љубов која успева да те воздигне на ново ниво, ти ја отвора фантазијата, те носи низ времепросторот но тој не влијае на тебе. Можам до после еден месец да опишувам:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: UnFleur, JaMi and melpomena

Стефанија

Активен Член
19 февруари 2012
156
233
43
Секое претставува несереќна љубов само во некои случаеви некое од тие се чувствува повеќе :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
немора да значи дека ако се заедно и се среќни
изгубена љубов....јас би го нарекол како некоја навика на едена личност која немаме шанси со неа
или пак сме имале нешто па сме го изгубиле и оставиле во минатото....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee and Ludaca

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Најнесреќно е нешто што имало толкав жар порано, за миг да исчезне. Дали душевно или во права смисла на зборот. Спомените секогаш водат кон болка и носталгија. Поготово ако се прекрасни.
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
несреќна љубов е онаа за која си престанал да се бориш или пак не била доволно силна за да опстане.не велам дека не сум била разочарана,напротив многу сум била разочарана,сум плачела како глупача со часови,денови,месеци.... но,што добиваш со тоа само горчина,болка и тоа ти останува само тебе,сигурно тој не го чувствува истото за тебе... па затоа малку оптимистички за се има време-секогаш кога мислиш дека се потонало во вода,ете капка надеж.Колку пати сум рекла нема повеќе да се заљубувам,нема повеќе да се борам,но ете ќе се заљубам пак и се ќе ми се гледа возможно,дури и невозможното !!! Љубовта не чека да биди одбрана едноставно таа те одбира.Едноставно е како дрога не можиш да не ја земиш. Можи малку е офтопик ама НИКОГАШ НЕ ГУБЕТЕ НАДЕЖ-НИКОГАШ !!!