Нереди во Скопје-сега протестираат Албанците

  • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

    Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
    - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
    - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
    - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

    Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

    Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Може ли од денешниве протести да изведеме заклучок,како протестираат Македонците а како Албанците?Мислам дека се е јасно!Незнам само зошто се бунат Албанците против донесените пресуди за доживотна робија,оти ако би оделе по нивните закони ОКО ЗА ОКО,ЗАБ ЗА ЗАБ требаше смртна пресуда одамна.Можеме да слушнеме мислење,а знам дека првите навреди ке паднат на нашата полиција и специјалците.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Како што кажа Јанко, смртната е забранета во Европа. Како и да е, не гледам причина зошто шиптарите би протестирале. Немаат зошто. Јас сум на страната на специјалците,секако. Нека тераат до крај.
 

Holla

Истакнат Член
17 јуни 2014
162
90
338
Може ли од денешниве протести да изведеме заклучок,како протестираат Македонците а како Албанците?Мислам дека се е јасно!Незнам само зошто се бунат Албанците против донесените пресуди за доживотна робија,оти ако би оделе по нивните закони ОКО ЗА ОКО,ЗАБ ЗА ЗАБ требаше смртна пресуда одамна.Можеме да слушнеме мислење,а знам дека првите навреди ке паднат на нашата полиција и специјалците.
Ово не е протест .. ово е насилје (насилство) т.е. тероризам ..
Политика луѓе политика .. не сфаќајте се толку сериозно хах. ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio, Mameha and malo

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Срамота е нешто вакво да се случува во наша држава
јас разбирам и соживот и почитување ама ова денеска беше претерано, среќен сум што не живеам во тој дел од Скопје.
Во суштина донекаде ова денеска беше резултат на лошата политика, во земјите во кои владее добра политика, да речеме Русија не доаѓа до нешто вакво но ете така е кога сите права им ги дозволивме во државава
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio

La Bruha :)

Истакнат Член
28 јуни 2013
74
157
333
Скопје
Ово не е протест .. ово е насилје (насилство) т.е. тероризам ..
Политика луѓе политика .. не сфаќајте се толку сериозно хах. ...
Како да не сфаќаме сериозно, кога нашата и иднината на нашите деца зависи од тоа...сега можеби сето ова ни е смешно, ама кога за 30 години ќе бидеме малцинство ќе се чешаме :/
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
Како и секој протест на албанците така и овој..Не гледам тука нација од нив едиствено гледам племе, Неможи една нација која живее во Европа да се однесува вака и да има ниска култура уште еден доказ дека тие се племе.
Иста слика секој протест на албанциве и каде тоа, па секако СКОПЈЕ. И секогаш ќе биде така во Скопје.Било, Е и ќе Биди.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Holla

Истакнат Член
17 јуни 2014
162
90
338
Како да не сфаќаме сериозно, кога нашата и иднината на нашите деца зависи од тоа...сега можеби сето ова ни е смешно, ама кога за 30 години ќе бидеме малцинство ќе се чешаме :/
Знаеш кога ти и некој твој другар играте игра .. и некој победува цело време и овој појакиот одлучува да му пушти на другиот малку.
Е во овој случај ние сме во играта со која си играат ``Некои`` - "Read/learn more" па сеа ти одлучи за иднината .. хммм
 

Mameha

Староседелец
9 јуни 2013
365
819
1,103
Вселената
Како и секоогаш, типично нивно однесување и секогаш го постигнуваат тоа што го сакаат, таква ни е нас државата т.е тие што му даваат секакви права, дури поголеми права и од нас имаат.
Не ми е чудно, затоа што секој нивни "протест" е ваков, а како што иди ќе биди само полошо и полошо сите сме свесни за тоа.
 

La Bruha :)

Истакнат Член
28 јуни 2013
74
157
333
Скопје
Знаеш кога ти и некој твој другар играте игра .. и некој победува цело време и овој појакиот одлучува да му пушти на другиот малку.
Е во овој случај ние сме во играта со која си играат ``Некои`` - "Read/learn more" па сеа ти одлучи за иднината .. хммм
Епа во тоа е разликата, ова не е игра
 

Holla

Истакнат Член
17 јуни 2014
162
90
338
Епа во тоа е разликата, ова не е игра
Мислиш дека не е игра?? ...
Онда у грешка си.
Размисли малце поубаво што ти се случува и што им се случува на луѓето од самото раѓање .... !!
Ништо нема да напишам повеќе туку ќе оставам секој сам да си разбере на свој начин .!